Причина підтоплень — нечищені канави і хаотична забудова — заступник міністра

Села “пливуть” через відсутність місцевих планів дій

ВОДА
Олег Листопад

Михайло Хорєв
Держводагентствопаводки

Цьогорічні паводки на заході України призвели до катастрофічних наслідків з різних причин. Велика кількість територій на заході України була затоплена не через те, що розлилась річка, а тому, що випала велика кількість опадів на місцевості і вони не потрапили в річку. Про це в інтерв’ю GreenPost розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайло Хорєв.

«Тобто деякі пункти були залиті дощовою водою лише тому, що там немає каналізації, водовідведення, та взагалі хаотична забудова населеного пункту – хто як хоче паркани ставить», – сказав заступник міністра.

Також до сумних наслідків призводить відсутність плану дій щодо захисту від підтоплення населених пунктів та/або невиконання таких планів там, де вони підготовлені.

«У когось канави прочищені, а в когось не прочищені, захаращені, засипані сміттям. Це, зокрема, тому, що погано працює місцева влада і  не має бачення захисту села, містечка, ОТГ від підтоплення, немає стратегічної схеми, плану дій або контролю за виконанням плану, якщо він є», – додав Михайло Хорєв.

Як ми вже писали, на відновлення Закарпаття після повені потрібно 176 млн гривень.

https://greenpost.ua/news/sela-zatoplyuye-cherez-vidsutnist-mistsevyh-planiv-dij-zastupnyk-ekoministra-i14964