Прикарпатські лісники отримали нову техніку

12 Жовтня 2020, 10:01

9 жовтня працівникам Верховинського, Делятинського та Кутського лісгоспів вручили нову спецтехніку.

Для ліквідації наслідків червневої негоди Івано-Франківському ОУЛМГ, за сприяння Уряду, Міндовкілля та Держлісагентства, було виділено кошти, на які лісові господарства придбали 4 гідравлічні екскаватори компанії “JVS”.

“Лісівники Прикарпаття дбають про збереження лісів Карпат, оскільки добре усвідомлюють, що для нашої області це є потужний туристичний магніт. Але крім рекреаційної функції, ліси виконують соціальну та економічну, що є надзвичайно важливими для мешканців Франківщини. Деревина потрібна для будівництва, хімічної, целюлозної та фармацевтичної промисловості, для виготовлення музичних інструментів, спортивного інвентарю та ін. Але найважливіше – деревина потрібна садочкам, лікарням, школам у гірських районах, а ще громадам, щоб наповнювати місцеві бюджети. Для вилучення деревини з лісу із застосуванням природо-зберігаючих технологій, лісгоспи повинні будувати лісові дороги. Як це вже давно роблять в Австрії, Німеччині. Однак без належної техніки цього неможливо зробити. Без техніки лісівники не можуть дістатися й до лісових ділянок під час пожеж, зсувів та інших стихійних лих“, – зазначив в.о. начальника Івано-Франківського обласного управління Олег Ярошик.

Нагадаємо, лісівники Франківщини й досі працюють над відновленням важливих інфраструктурних об’єктів Рожнятівщини, Верховинщини та Яремчанщини. Загалом, стихія завдала збитків лісовим господарствам Прикарпаття на 40 млн гривень.

https://www.blitz.if.ua/news/prikarpatski-lisniki-otrimali-novu-tekhniku