Природоохоронні реформи будуть завершені!

17 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України постановою затвердив положення нового Міністерства агропромислового комплексу. Аналіз положення свідчить, що Державодагентство та Держлісагентство будуть збережені під Міновкілля!

А це означає, що:

1️⃣ Ліс не перетвориться в агроплантації

Адже ліс – це в першу чергу екосистеми, національне багатство, що виконує переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

2️⃣ Води вистачить усім

Адже водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу, і є обмеженими та уразливими природними об’єктами.

3️⃣ Земля і риба – зберегли подвійне підпорядкування.

Адже, збережеться підхід щодо охорони сільськогосподарських земель та охорони ґрунтів від виснаження як цінного ресурсу для економіки держави. А дотримання природоохоронного законодавства під час використання земель зберігається у профільних ЦОВВ.

Щодо рибних ресурсів, то відбудеться чітке врегулювання відносин стосовно аквакультури та природних рибних біоресурссів. За перших відповідатиме Мінагрополітики за других – Міновкілля. ЕПЛ дякує усім, хто доєднався до майже тримісячного протистояння та пошуку аргументів за збереження підпорядкування природоохоронних ЦОВВів під Міновкілля як цього вимагає п. Ї ч. 2 ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Положення про МінАПК за посиланням: https://bit.ly/3bszZUZ

З історією про важливість реформ у лісовій та водній сфері можна ознайомитися тут:

– “Двоє проти одного – громадськість проти перепідпорядкування МінАПК природоресурсних ЦОВВ та створення двох ЦОВВ у сфері сільського господарства” (https://bit.ly/364RJnp)

– “У столиці відбулася акція проти передачі лісів та водойм в управління Мінагрополітики!” (https://bit.ly/3poEA05)

– “Аргументи юриста, чому Держводагентство повинно бути під Міновкілля” (https://bit.ly/2LMiKFi)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *