Рада проголосувала за інвентаризацію лісів

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні проєкт закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів

Верховна Рада проголосувала за запровадження національної інвентаризації лісів як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

Мета закону  «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів» (№2379) – створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

Цей закон вносить доповнення до Лісового кодексу України щодо поняття національної інвентаризації лісів, визначення цілей її проведення та джерел фінансування. 

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, інвентаризація лісів дозволить отримати достовірну оцінку загальних запасів та визначити показники поточного приросту насаджень, необхідних для оцінки рівня інтенсивності лісокористування. Закон також дозволить визначення площі самозаліснених сільськогосподарських земель. 

Також GreenPost зауважував, що національна інвентаризація лісів коштуватиме близько дев’яти мільйонів гривень щорічно. 

Нагадаємо, Верховна Рада 5 лютого ухвалила цей законопроект у першому читанні.

Як інформував GreenPost, лісами вкрито шосту частину території країни, точніше – 15,9%. Уряд України хоче цю цифру збільшити, але чи реалістичні плани уряду збільшити площу лісів?

https://greenpost.press/news/rada-progolosuvala-za-inventaryzatsiyu-lisiv-i7608