Рада скасувала публічне обговорення оцінки впливу на довкілля на час карантину

Законом забороняється проводити громадські слухання у період та на дати, що припадають на період дії заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню на території України коронавірусної хвороби

Верховна Рада внесла зміни в закон № 3438 “Про оцінку впливу на навколишнє середовище” щодо запобігання виникненню та поширенню коронавирусної хвороби (COVID-19) “.

Як інформує сайт ВРУ, Законом передбачено забезпечити здійснення оцінки впливу на довкілля без ризику поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), пов’язаного з необхідністю проведення масових заходів у процесі громадського обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля.

Відтак, законом внесено зміни до  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»,  якими встановлено, що “громадське обговорення планованої діяльності проводиться виключно у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді), про що зазначається у звіті про громадське обговорення”.

В той же час  дана норма діятиме лише “протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, до повного його скасування та протягом 30 днів після завершення такого періоду, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законом встановлено «не проводити громадські слухання у цей період та на дати, що припадають на період дії заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19),  не призначати. Заплановані громадські слухання, дата проведення яких припадає на період дії зазначених заходів, вважатимуться такими, що не відбулися і повторно проводитись не будуть».

Відомо, сьогодні Рада у першому читанні підтримала законопроєкт «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин».

Також у Раді підтримали посилення відповідальності за використання водних біоресурсів.

18 Червня 2020, 17:31

https://greenpost.press/news/rada-skasuvala-publichne-obgovorennya-otsinky-vplyvu-na-ekologiyu-na-chas-karantynu-i9101