Реагування на лісову пожежу орланів Бонеллі, які відстежуються за допомогою GPS, у східній Іспанії

Сара Мороллон , Хулі Паусас , Вісенте Уріос, Паскуаль Лопес-Лопес

Анотація

Мало відомо про взаємодію між хижаками та лісовими пожежами. Частково це пояснюється тим, що великий ареал проживання та нестача хижаків ускладнюють їх вивчення, а їх реакція сильно залежить від виду. 

Цілі

У цій статті ми вперше вивчаємо вплив лісової пожежі на поведінку Бонеллі (Aquila fasciata), які одночасно відстежувалися реєстраторами даних GPS/GSM на чотирьох сусідніх територіях. Методи. Одна з територій згоріла під час лісової пожежі, а інші три були використані для порівняння. Ми обчислили зону домашньої зони, порівнюючи індивідуальну поведінку до, під час і після пожежі за допомогою оцінок щільності ядра та параметрів руху. 

Ключові результати.

Наші результати показують миттєвий негативний ефект протягом перших днів лісової пожежі для особини, яка мешкає на вигорілій території – оскільки особина відлетіла безпосередньо від зони горіння. Однак через кілька днів людина відновила свою звичну поведінку. 

Три сусідні пари не показали істотних відмінностей у параметрах поведінки до, під час і після лісової пожежі. 

Висновки та наслідки.

Наші результати показують, що випадкові лісові пожежі не впливають на розподіл і щільність орланів Бонеллі ні в короткостроковій, ні в довгостроковій перспективі. Це може бути результатом адаптації цього виду до частих і повторюваних лісових пожеж у Середземноморському районі. через кілька днів людина відновила свою звичайну поведінку. 

Три сусідні пари не показали істотних відмінностей у параметрах поведінки до, під час і після лісової пожежі. 

WF22018 Прийнято 26 липня 2022 р

© CSIRO 2022

https://www.publish.csiro.au/WF/justaccepted/WF22018