Реформа лісового господарства, навіть під час війни, була правильним рішенням – Юрій БОЛОХОВЕЦЬ

Юрій Болоховець на своїй сторінці у Facebook

???? Два роки тому, коли я тільки прийшов на посаду, поставив собі за мету реформувати лісову галузь. Перейти від радянської системи управління до сучасної європейської.

Звичайно, реформа – це складно. Це суттєві зміни. Це відповідальність. Але ми це зробили.

❗️Вже маємо конкретні результати, які ще раз доводять, що реформа лісового господарства, навіть під час війни, була правильним рішенням.

Що змінилося? Розповів про це у відео ⤵️

Реформа лісової галузі – це перехід від радянської системи управління до сучасної європейської.

Перший етап реформування був ще в 21 році, коли ми оптимізували лісгоспи завдяки укрупненню, враховуючи географічні, ресурсні та інфраструктурні показники. Тоді ми отримали перші позитивні результати: рік був найуспішніший за всю історію Незалежності.

Другий етап реформування полягав у створенні єдиного державного підприємства “Ліси України”, де лісгоспи отримали статус філій. Створення єдиної кампанії – це успішний європейський досвід, який ми уважно вивчили перед тим, як почати реформу.

Що нам це дає?

Перше – це вирішення багаторічного конфлікту інтересів. Відтепер маємо всі передумови для повного розділення контролюючої і господарюючої функцій шляхом перетворення ДП “Ліси України” в акціонерне товариство, де 100% акцій буде належати державі.

Друге – вирівнюється фінансовий дисбаланс галузі. ДП “Ліси України” повністю самоокупне і не потребує субсидій з держбюджету, як це було за старої системи. Південні та східні регіони, які раніше не мали фінансування, тепер можуть значно посилити роботу.

Третє – це скорочення адміністративних витрат і вирівнювання зарплат працівників у регіонах. Реформа дала можливість підняти зарплати. В перспективі маємо вийти на рівень сусідніх європейських країн. Звичайно, ніякого масового скорочення працівників галузі не відбувається. Це маніпуляції наших опонентів.

Четверте – це оперативність у прийнятті управлінських рішень. Важливий фактор для покращення роботи великого підприємства.

Пʼяте – це публічність і прозорість діяльності компанії. Ми повністю відмовилися від корумпованих прямих договорів і перейшли на 100% продаж деревини через прозорі електронні біржові аукціони. Як результат – доходи лісової галузі зросли в рази. В рази збільшилася сплата податків у державний та місцеві бюджети. І це навіть під час війни, коли економіка знаходиться у турбулентності!

Вже маємо перші результати: в умовах надскладної зими економічні показники ДП “Ліси України” кращі, ніж довоєнні показники Держлісагентства. Дохід єдиного підприємства за перший квартал 23 року склав 4,6 млрд грн, а прибуток – 803 мільйони гривень.

До речі, прибуток значно більше, ніж в тому році. Це навіть за умови зменшення середньої ціни реалізації деревини. Створено Департамент безпеки. Його робота направлена на унеможливлення тіньових схем.

Зараз працюємо над комплексною системою моніторингу та контролю, яка розіб’є сірі схеми з деревиною. Вона виключає людський фактор та зловживання. Нам вдалося суттєво покращити систему протидії лісовим пожежам. Як результат – вже отримали в десятки разів менше випадків загорянь у лісі.

Продовжуємо реалізацію програми Президента “Зелена країна”. Вже висаджуємо ліс на деокупованих територіях, аби якнайшвидше відновити знищені ворогом території. Відкриваємо сучасні насіннєво-селекційні центри, які посилюють можливості по відтворенню та збільшенню лісового фонду.

Рятуємо, не побоюся цього слова, самосійні ліси, які десятками років нещадно вирубували. У цьому році побудуємо рекордну кількість лісових доріг. Це дозволить мати доступ до ресурсу, який до цього часу просто втрачався, і знизити собівартість заготівлі та транспортування.

Продовжуємо розвивати рекреацію. Під час пожежонебезпечного періоду та в умовах війни, коли діє заборона на відвідування лісу, це також пріоритетний напрям роботи. І це, однозначно, економічно виправдано, адже нам дешевше створити такий відпочинок для людей, ніж потім десятки років відновлювати ліси після пожежі.

Loading