Регіони отримають 2,8 млрд на гасіння лісових пожеж

20.06.2021 8:00
Олексій Дуель

Фото: Юлія Сіматова

Регіонам в цьому році виділять 2,8 млрд рублів з резервного фонду уряду на боротьбу з лісовими пожежами. Про таке рішення прем’єр-міністра Михайла Мішустіна повідомила його заступник Вікторія Абрамченко на нараді з суб’єктами Далекого Сходу і Сибіру в ході поїздки в Забайкальський край.

“Уряд в рамках національного проекту” Екологія “продовжує надавати заходи підтримки регіонам в частині закупівлі пожежної техніки та необхідного обладнання, – сказала віце-прем’єр. – За два роки ми оновили матеріально-технічну базу лесопожарних організацій. Придбали близько 4 тисяч одиниць спецтехніки та 22 тисяч одиниць обладнання. у поточному році в регіонах буде закуплено ще 520 одиниць лісопожежній техніки і близько 6 тисяч одиниць обладнання. Нова техніка допомагає не тільки гасити лісові пожежі, а й знижувати ризики їх виникнення “.

Лише в 4% випадків причиною виникнення пожежі стають природні фактори, у всіх інших випадках джерелом загоряння стає людина, додала Вікторія Абрамченко і закликала навчитися діяти на попередження, а в разі початку пожежі – гасити його в першу ж добу.

“Продовжимо в першочерговому порядку забезпечувати лісопожежній технікою і обладнанням найбільш горимо регіони, – запевнила віце-прем’єр. – Протягом останніх років у нас традиційно горіли ліси в одних і тих же регіонах Сибіру і Далекого Сходу: це Приморський, Забайкальський, Красноярський краї, Іркутська область, Республіка Саха (Якутія) і Республіка Бурятія. Площа лісових пожеж в цих шести регіонах становила щорічно більше половини від загальної площі лісів, пройденої лісовими пожежами “.

За минулий рік Забайкалью вдалося в чотири рази скоротити кількість загорянь і майже в 40 разів – площа, пройдену вогнем, зазначила Вікторія Абрамченко. У Бурятії, за її даними, оперативність гасіння (то ліквідація загоряння в день його виявлення) склала 97%, такий показник заступник голови уряду оцінює як дуже хороший.

“Зворотна ситуація в Республіці Саха (Якутія): оперативність гасіння лісових пожеж в Якутії в два рази нижче планових значень, – визнала Вікторія Абрамченко. – У 16 разів збільшилася і площа, пройдена вогнем. Наше завдання разом організувати роботу так, щоб пожежі гасилися своєчасно , і не допустити загрози для населених пунктів. Хочу звернути увагу, що за останні роки для Республіки Саха (Якутія) в два рази збільшено фінансування переданих повноважень “.

https://rg.ru/2021/06/20/regiony-poluchat-28-mlrd-rublej-na-tushenie-lesnyh-pozharov.html