Революційна технологія запобігання лісовим пожежам

Газета “Природа і суспільство”
https://ekoinform.com.ua/?p=16103

Унікальна система підтримки лісового сектору Фінляндії.

Близько третини продавців деревини у Фінляндії сплачують добровільний збір за стимулювання збуту їхньої продукції. Цей метод підтримки життєдіяльності лісу є унікальним для Фінляндії.

Збір використовується для фінансування Фінського лісового фонду (Finnish Forest Foundation), який щорічно розподіляє гранти на суму близько 1,5 мільйона євро для підтримки лісового сектору Фінляндії, в основному через комунікації та дослідження.

Розмір відрахування при продажу пеньків становить 0,2 відсотка, а при продажу за ціною доставки 0,1 відсотка від вартості угоди, хоча мінімальна комісія завжди становить 8 євро.
Продавець і покупець вносять рівну суму. Коли власник лісу вирішує фінансувати діяльність Лісового фонду, покупець деревини також зобов’язується сплатити йому таку ж суму. На даний момент приблизно кожен третій продавець сплачує комісію за стимулювання збуту.
Головним завданням Фон­ду Фредріксон є охорона середовища існування фінських лісів, сприяння їх використанню та продажу деревини та виробів з неї. Фонд також підтримує дослідження в цій галузі.

Фонд був створений спільно власниками лісу, лісовою промисловістю, Metsahallitus, лісопильною промисловістю та іншими суб’єктами, які заробляють на життя лісовим господарством.

У Finnish Forest Foundation є два типи проєктів. По-перше, довгострокові впливові роботи, такі, як: великий бренд Forest Academy for Decision Makers. Це триває роками, і це також змінюється з часом. Лісова академія для осіб, які приймають рішення, вперше була запроваджена в 1996 році. Для тих, хто приймає рішення, вона є курсом та дискусійним форумом, із метою посилення взаємодії між особами, які приймають рішення, та їхнього інтересу до проблем лісу.

Лісовий фонд також сприяє проведенню досліджень, пов’язаних із лісом, та викладанням в університетах.

Ще один цікавий проєкт. Фінський музей лісу Lusto буде відремонтований з використанням інноваційних рішень ремонту в дерев’яному будівництві.

І найунікальніша інновація фонду – веб-гра для школярів Hiiidenportti (Troll’s Gate), яка була профінансована на початку 2000-х і високо оцінена критиками.

Зараз розробляється безкоштовна мобільна гра для дітей молодшого шкільного віку, яка називається Pocket Forest. У цій грі гравець отримує винагороду за відвідування лісу, фізичну активність та визначення породи дерев. Гравці керують лісом і або продають деревину, або переробляють її на продукти. Перша версія Pocket Forest буде доступна для тестування восени.

Loading