Революційна технологія запобігання лісовим пожежам

Газета “Природа і суспільство”
https://ekoinform.com.ua/?p=16007

Лісові пожежі – глобальна проблема. Лише минулого року в Європі згоріло близько пів мільйона гектарів лісу.

Фінська дослідницька група почала використовувати загони дронів, щоб виявляти лісові пожежі та допомагати їх гасити. Така «зграя», якими керує штучний інтелект, у майбутньому може повідомити про лісову пожежу на ранній стадії. Під час пожежі дрони передаватимуть дані про її перебіг і прогнозують, як вона пошириться протягом наступної години.

Проєкт FireMan, створений спільними зусиллями дослідників з Фінського геопросторового інституту (FGI) Національної геодезії Фінляндії, Університету Ювяскюля, Університету Оулу та Центру технічних досліджень Фінляндії VTT, має на меті революціонізувати запобігання та придушення лісових пожеж.

Проєкт, який фінансується Академією Фінляндії, планується реалізувати протягом найближчих двох років. Безпілотники вже пройшли випробування минулої весни, спостерігаючи за контро­льованими випалюваннями.

Однією з інновацій світового рівня у цьому фінському проєкті є використання дронів, які літають зграями. Проєкт вивчає, як керувати такою ескадрильєю для збору даних про пожежу. Адже вона може обстежити великі лісові зони і за потреби реагувати та діяти автономно у разі їх виникнення.

Для дронів розробляються алгоритми виявлення диму та вогню на ранній стадії.

У майбутньому патрулювання авіаклубами під час сезону лісових пожеж може бути замінено діяльністю з низьким рівнем викидів на основі дронів, тільки-но буде розроблено технологію, яка буде економічно ефективною та безпечною.

У разі лісової пожежі зграя дронів може бути використана для моделювання її прогресу, враховуючи якість дерев, рельєф, рослинність і напрямок вітру. Ці прогнозні моделі використовуються для навчання штучного інтелекту, який оцінюватиме розвиток пожежі в режимі реального часу на основі наявних даних дистанційного зондування.

У той же час дослідники розглядають майбутнє авіації.

Над місцем пожежі також є пілотовані ґвинтокрили. Важливе питання, яке потрібно вирішити, – як безпечно розподілити повітряний простір, коли навколо гудуть як безпілотники, так і гелікоптери.

 78 total views,  2 views today