Резонансна історія з депутатом Рівненської облради Суховичем – не остання, заявляють у ДП “Ліси України”

16:08 25.11.2023

Викриття Державним бюро розслідувань незаконного збагачення депутата Рівненської облради, який раніше обіймав посаду керівника Рівненського облуправління лісового та мисливського господарства, а згодом – заступника директора Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” Віталія Суховича, – не остання, повідомила пресслужба ДП “Ліси України” в телеграмі в суботу.

Як повідомлялося, ДБР викрило депутата Рівненської облради, заступника директора Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” Суховича у володінні незаконними статками на мільйони доларів.

“Керівництво ДП ще пів року тому ухвалило рішення відсторонити Суховича від посади та звільнити з підприємства. Проте він тривалий час перебував на лікарняному, використовував інші приводи та перешкоджав звільненню”, – повідомила пресслужба ДП “Ліси України”.

Згідно з повідомленням, департамент безпеки держпідприємства допоміг правоохоронним органам зібрати численні факти про діяльність Суховича. У ДП “Ліси України” висловили сподівання, що цю справу буде доведено до логічного завершення, і винні будуть притягнуті до відповідальності.

“Ми також наголошуємо, що резонансна історія з Суховичем – не остання. Зібрано великий масив фактів, за яким проведено роботу, тож очікуємо ще більше гарних новини від ДБР та інших силовиків”, – резюмували в ДП “Ліси України”.

Як повідомлялося, у п’ятницю генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець анонсував проведення “жорстких кадрових чисток на всіх рівнях”. Він зазначив, що департамент безпеки держпідприємства протягом року фіксував факти порушень, збирав інформацію, проводив службові розслідування і передавав матеріали правоохоронним органам.

Державне спеціалізоване господарське підприємство “Ліси України” є одним із найбільших лісокористувачів Європи та найбільшим лісокористувачем України. Входить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України. В управлінні підприємства перебувають 6,6 млн га земель державного лісового фонду.

В Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. У її межах уже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об’єктів переробки деревини.

У галузі впроваджено проєкт “Ліс у смартфоні”, який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та дає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.

З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів.

Крім того, для боротьби з корупцією всередині держпідприємства керівництво ДП “Ліси України” задля удосконалення системи електронного обігу деревини (ЕОД) впровадило пілотний проєкт із GPS-моніторингу переміщення вантажного та спеціалізованого транспорту в лісових масивах.

https://interfax.com.ua/news/general/950138.html

***

Лісівники прокоментували мільйонні статки заступника голови Поліського лісового офісу

Субота, 25 листопада 2023, 15:05

Викриття фактів незаконного збагачення депутата Рівненської облради Віталія Суховича, який обіймав посаду заступника голови Поліського лісового офісу ДП «Ліси України», відбулося за сприяння Департаменту безпеки ДП «Ліси України».

Про це повідомили в пресслужбі ДП «Ліси України».

Працівники ДБР виявили у депутата Рівненської обласної ради, який є також заступником голови Поліського лісового офісу ДСГП «Ліси України», незадекларовані статки на мільйони доларів.

Віталій Сухович у минулому обіймав посаду керівника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зазначається, що інформація щодо численних фактів, які стосувалися діяльності фігуранта, була зібрана правоохоронцями за сприяння Департаменту безпеки ДП «Ліси України».

«Керівництвом ДП ще пів року тому було прийнято рішення усунути Суховича з посади та звільнити з підприємства. Проте він тривалий час перебував на лікарняному, використовував інші приводи та перешкоджав звільненню. ДП «Ліси України» сприяє розслідуванню, сподівається на доведення справи до завершення та притягнення винних до відповідальності», – йдеться в повідомленні.

У ДП «Ліси України» також наголошують, що резонансна історія з Суховичем не остання. Зібраний великий масив фактів, за яким проведена робота, тож очікується ще більше гарних новин від ДБР та інших силовиків.

https://konkurent.ua/publication/127768/lisivniki-prokomentuvali-milyonni-statki-zastupnika-golovi-poliskogo-lisovogo-ofisu/

***

По мільйони лісника Суховича прийшли, бо той опирався звільненню

25.11.2023 16:00 Жанна Пінчук

«Ліси України» прокоментували ситуацію із виявленням у депутата Рівненської облради Віталія Суховича мільйонів доларів готівки.

За повідомленням державного підприємства, вони багато місяців співпрацювали зі слідством. Результатом співпраці стали обшуки у лісника.

– Інформація щодо численних фактів, які стосувалися діяльності фігуранта, була зібрана правоохоронцям за сприяння Департаменту безпеки ДП «Ліси України».

Керівництвом ДП ще півроку тому було прийнято рішення усунути Суховича з посади та звільнити з підприємства. Проте він тривалий час перебував на лікарняному, використовував інші приводи та перешкоджав звільненню.

ДП «Ліси України» сприяє розслідуванню, сподівається на доведення справи до завершення та притягнення винних до відповідальності.

Ми також наголошуємо, що резонансна історія з Суховичем не остання. Зібраний великий масив фактів, за яким проведена робота, тож, очікуємо ще більше гарних новин від Державного бюро розслідувань та інших силовиків
, – йдеться у повідомленні ДП «Ліси України».

 

https://rivnepost.rv.ua/news/lisi-ukraini-prokomentuvali-situatsiyu-z-sukhovichem-v-yakoho-viyavili-nezadeklarovani-statki-na-milyoni-dolariv

***

ДБР виявило $4 млн готівкою у депутата Рівненської облради, який керував лісовим господарством в регіоні

25 листопада 12:13

ДБР виявило $4 млн готівкою у депутата Рівненської облради, який керував лісовим господарством в регіоні

Гроші виявили під час обшуку
Фото: dbr.gov.ua

Державне бюро розслідувань підозрює депутата Рівненської обласної ради, заступника голови Поліського лісового офісу ДСГП “Ліси України”, у нелегальних доходах на мільйони доларів. Про це пресслужба ДБР інформує 25 листопада.

За даними детективів, фігурант до лютого був начальником Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, а потім став заступником начальника у створеному на його базі Поліському лісовому офісі ДСГП “Ліси України”.

“Працюючи у виконавчій владі та органах місцевого самоврядування, він встиг незаконно збагатитися на мільйони доларів. У межах відкритого кримінального провадження було проведено обшуки у тому числі в його помешканні та на робочому місці депутата та членів його сім’ї. Під час слідчих дій виявлено та вилучено тільки готівкою понад $4 млн у різній валюті”, – ідеться в повідомленні. В бюро зазначають, що ці кошти не були задекларовані.

Правоохоронці виявили у депутата автомобілі Audi Q8, Mercedes-Benz GLE 350E, BMW X5, коштовності, годинники елітних моделей і зливки золота. Під час обшуку також виявили два пістолети, автомат Калашникова з боєприпасами до нього. За інформацією ДБР, фігурант через підставних осіб є також власником чотирьох земельних ділянок у Рівному, на яких відбувається будівництво котеджів.

Посадовця повідомили про підозру за ст. 368-5 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення або одержання службовою особою неправомірної вигоди). Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 10 років.

“Бабель” із посиланням на джерело у прокуратурі пише, що йдеться про Віталія Суховича.

КОНТЕКСТ

Державне спеціалізоване господарське підприємство “Ліси України” є одним із найбільших лісокористувачів Європи й найбільшим в Україні, повідомляють на сайті підприємства. Його офіційно зареєстровано в жовтні 2022 року, воно входить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.

2023 року в Україні тривало реформування лісової галузі. Із 24 обласних управлінь Держлісагентства утворили дев’ять регіональних офісів. У жовтні 2023 року главою “Лісів України” став Юрій Болоховець, який раніше понад два роки очолював Державне агентство лісових ресурсів.

Напередодні повідомлення ДБР про підозру рівненського чиновника 24 листопада Болоховець анонсував початок “жорстких кадрових чисток” на підприємстві. За його словами, протягом року служба безпеки “Лісів України” фіксувала порушення, а також збирала інформацію і проводила службові розслідування. “Це була величезна робота, яка вимагає часу. Але маємо реальний результат”, – заявив Болоховець.

https://gordonua.com/ukr/news/money/dbr-vijavilo-4-mln-hotivkoju-u-deputata-rivnenskoji-oblradi-jakij-keruvav-lisovim-hospodarstvom-v-rehioni-1689136.html

Loading