Результати виконання Протоколу селекторної наради щодо стану готовності до пожежонебезпечного періоду

Юрій Болоховець

22 квітня 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським обговорили результати виконаної роботи в рамках Протоколу селекторної наради щодо стану готовності до пожежонебезпечного періоду від 02.04.2021.

✅ Повідомляю, що працівниками обласних управлінь спільно з територіальними управліннями ДСНС проведено перевірки державних лісогосподарських підприємств щодо стану готовності до пожежонебезпечного періоду.

✅ Територіальними органами Державного агентства лісових ресурсів України спільно з облдержадміністраціями розроблені та затверджені розпорядження щодо заборони відвідування хвойних лісів населенням і в’їзду до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки, випалювання сухої рослинності, або її залишків на сільгоспугіддях, навколо шляхів і населених пунктів.

✅ У більшості областей вже проведені спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж силами відомчої пожежної охорони лісогосподарських підприємств, пожежно-рятувальних служб ДСНС, службами цивільного захисту районів, сил та засобів згідно з мобілізаційно-оперативними планами. Навчання по всіх областях відбудуться до кінця квітня.

✅ З початку року для запобігання розповсюдження лісових пожеж підприємствами влаштовано 4 км протипожежних розривів, 5 км протипожежних бар’єрів та більше 4 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом 12,0 тис. км.

Наш наступний крок – навчання із залученням сил та засобів підприємств, що координуються відповідними обласними управліннями лісового та мисливського господарства до гасіння лісових пожеж на території іншої області.