Рівненщина: Роблять наголос на механізованій заготівлі деревини

4 вересня 2023

У філіях Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» роблять акцент на механізованій заготівлі деревини. Для цього використовують харвестери та форвардери.

Харвестери виконують одразу кілька функцій: валка лісу, обрізка сучків, розкряжування та пакетування сортиментів при проведенні суцільних рубок, а також рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства.

Форвардери – машини для підвезення деревини. До технологічних завдань цих машин належать збір, підсортування, підвезення сортиментів від місця заготівлі до дороги, лісовозного автомобіля, складу або штабелювання. У комплексі вони якісно та оперативно виконують найнебезпечніші роботи в лісовій галузі.

“Ми постійно аналізуємо економічні показники та працюємо над тим, щоб зробити процес заготівлі максимально ефективним, оперативним та безпечним для людей та лісу. Виробники форвардерів та харвестерів подбали не лише про безпеку та комфорт своїх користувачів. Механізований спосіб передбачає комплексну сортиментну заготівлю деревини з раціональним розкряжуванням. Це дає змогу збільшити вихід цінних сортиментів деревини”, – розповідає директор Поліського лісового офісу Олександр Кватирко.

“Один комплекс “харвестер плюс форвардер” може замінити до 24 працівників на лісосіці за традиційною технологією. Зважаючи на нестачу працівників у зв’язку мобілізацією це зараз дає можливість філії забезпечити виконання основних завдань”, – пояснив головний інженер філії “Дубенське лісове господарство” Олександр Вознюк.

Техніка не лише захищає робітників від шкідливих факторів, а й зменшує руйнування поверхневого цінного шару ґрунтів за рахунок рівномірного розподілення ваги заготівельних машин на трелювальному волоці, зберігає молоді насадження. Адже рух техніки відбувається паралельно лінії відводу ділянки. Також зменшується кількість переїздів. Деревина, що звалюється, одразу на ділянці обрізується до потрібної довжини, розкряжовується на необхідні сортименти та складується за породами, сортами та розмірами на верхньому складі.

“Тут же, на місці, всі порубкові рештки перебивають на тріску. Так вдається не лише зробити процес виробництва безвідходним, а й оперативно підготувати ділянку до відновлення”, – розповідає провідний інженер з використання лісових ресурсів Поліського лісового офісу Григорій Новосад.

Зокрема, площа 1 га у Крупецькому лісництві філії “Дубенське лісове господарство”, розробку якої завершують у ці дні, запланована до відновлення вже восени 2023 року. Лісівники тут висадять маленькі сосни та сіянці листяних дерев.

Про це розповіли у Поліському офісі ДП “Ліси України”.

Фото надано Поліським офісом ДП “Ліси України”.

http://www.golos.com.ua/news/185123

Loading