Рівненські аудитори виявили у лісівників порушень на мільйони гривень


04.01.2023 19:00
Жанна Пінчук

Фахівці управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провели державний фінансовий аудит та ревізію діяльності державного підприємства «Рафалівський лісгосп» за період з 1 січня 2019 року по 30 вересня 2022 року.

– Під час аудиту виявлено низку факторів, які негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства, призвели до упущених вигод і непродуктивних витрат ресурсів на суму майже 29 млн грн і на 1,1 млн грн порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, виявлено ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства,

– повідомляє сайт управління.

Порушення виявлено в організації продажу нереалізованої лісопродукції через електронні аукціони на товарних біржах.

Зокрема, через відсутність з боку керівництва підприємства належної організації та розподілу функціональних обов’язків щодо аналізу результатів співпраці з різними біржовими площадками (результатів торгів), та неприйняття своєчасних управлінських рішень щодо зміни організаторів аукціонних торгів, втрачено можливість залучення в 2021 році додаткового доходу на загальну суму 25,9 млн гривень.

Через незабезпечення організації охорони з попередження незаконних рубок лісу завдано шкоди на 2,1 млн гривень.

Окрім того, задокументовано і на 8,7 млн грн неефективних управлінських дій або ризикових операції, що можуть призвести до неотримання доходів або непродуктивних витрат.

Аудитори надали відповідні рекомендації керівнику підприємства.

Ревізори також встановили факти заниження підприємством розміру належної для перерахування до державного бюджету частини чистого прибутку та капітальних вкладень на суму 773,6 тис. гривень.

Зайво використано кошти на оплату завищеної вартості робіт з поточного ремонту, чим завдано матеріальної шкоди  підприємству на 117,9 тис. грн. Причина – необґрунтоване застосування коефіцієнта до норм витрат праці робітників.

Крім того, ревізія виявила незаконні рубки та пошкодження дерев, які заподіяли лісу збитків майже на 166 тис. грн тощо.

– Було складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення. Матеріали передали в правоохоронні органи. На сьогодні виявлені порушення, що призвели до втрат, відшкодовано в повному обсязі,

повідомила РВ пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області.

https://rivnepost.rv.ua/news/rivnenski-auditori-viyavili-u-lisivnikiv-porushen-na-milyoni-hriven

Loading