Рівненський природний заповідник отримав нове обладнання

Фото: wownature.in.ua/Нобельський нацпарк

07:42, 04 лютого 2024 року

П’ять заповідників і національних парків Полісся отримали нове обладнання від Глобального екологічного фонду та United Nations Development Programme – UNDP.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Стаціонарні метеостанції, портативні радіостанції, гумові човни та інверторні генератори – це перша партія допомоги, яку надали українським природоохоронцям міжнародні партнери.

Передача нового устаткування відбулася в Міндовкіллі за участі першого заступника Міністра Олександра Краснолуцького та Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сіл’є.

Нове обладнання допоможе працівникам парків проводити метеорологічні спостереження, фіксувати рідкісні види, а також здійснювати загальний моніторинг біорізноманіття. Фахівці також будуть забезпечені безперебійним електропостачанням на час можливих аварійних відключень.

“В умовах війни допомога міжнародних партнерів набуває ще більшого значення для захисту українського довкілля. Парки Полісся знаходяться в прикордонній зоні з білоруссю. З початку широкомасштабного вторгнення рф були спроби їх окупації. Тож перед нами стоїть багато викликів, у тому числі й щодо розмінування територій, а також відновлення екосистем і торфовищ у рамках кліматичного порядку денного. Працівники парків продовжують охороняти нашу природу. Нове обладнання від Глобального екологічного фонду та ПРООН стане суттєвою підтримкою у виконанні ними своїх завдань”, – зазначив Олександр Краснолуцький.

У рамках першої партії допомоги 27 радіостанцій, 15 генераторів, 9 стаціонарних метеостанцій та гумові човни отримали Нобельський національний природний парк, Шацький національний природний парк, Національний природний парк “Прип’ять-Стохід”, Рівненський природний заповідник, Поліський природний заповідник.

Закупівлю, доставку й передачу обладнання на загальну суму майже 1,5 мільйона гривень UNDP в Україні здійснила в межах проєкту UNDP-GEF «Сприяння сталому тваринництву та збереження екосистем на півночі України». Наразі команда проєкту вже працює над формуванням наступної партії допомоги для забезпечення потреб природно-заповідного фонду Полісся.

https://rivne.media/news/rivnenskiy-prirodniy-zapovidnik-otrimav-nove-obladnannya

Loading