RMK починає вивозити з лісу заселені короїдами дерева-пастки

Пошкодження від короеда-друкаря. Автор: Olev Kenk / ERR

Згідно з моніторингом розселення жуків-короїдів, комахи вже прокинулися від зимової сплячки як в Північній, так і в Південній Естонії, тому Центр управління державними лісами (RMK) почне вивозити з лісу заселені короедами дерева-пастки.

Розселення жуків-короїдів цієї весни почалося пізніше звичайного через прохолодну погоду. Тепла погода останніх днів сприяла пробудженню комах, і шкідники стали активно розселятися на ялинках. Згідно з отриманою з зон моніторингу інформації, найбільш активно розселення відбувається в Південній і Центральній Естонії та дещо скромніші – на островах і в Північній Естонії.

Прийшов час вивезти з лісу повалені штормами залишки дерев і спеціальні дерева-пастки, щоб запобігти поширенню короеда-друкаря на ще здоровий і неушкоджений ліс. “Для керуючої лісом організації це означає, що лісовий матеріал з хвойних дерев повинен бути швидко зібрано та вивезено з лісу, перш ніж короїди почнуть пошкоджувати здорові ялини”, – пояснив член правління RMK Таво Ууеталу.

Починаючи з 20 березня RMK провів суцільну вирубку для боротьби зі шкідниками на площі в 450 гектарів. Крім того, під час санітарної рубки цієї весни на 1300 гектарах були усунені як невеликі осередки пошкоджень від короїдів, так і нанесення штормом пошкодження, що сприяють поширенню комах. Роботи по боротьбі з шкідниками виконувалися на древостое з найбільшими пошкодженнями, де валили вже пошкоджені їли і дерева-пастки, призначені для залучення короїдів. Станом на сьогодні, в керованому RMK господарському лісі були виявлені виникли за минулий рік ушкодження від короїдів на площі близько 3000 гектарів. 

“Ніколи раніше RMK не доводилося проводити настільки масштабних робіт по захисту лісу та боротьби з короїдом-друкарем. Цієї весни ми багато чому навчилися, і отриманий досвід дуже допоможе нам запобігти зростанню шкоди, що завдається короедами. Цієї весни битва, може бути, і закінчена, але війна все ще триває – ми продовжимо проводити моніторинг і усувати нові пошкодження, що наносяться короедами “, – сказав Ууеталу. 

Редактор: Євгенія Зибіна

ЕСТОНІЯ
28.05.2020 17:38
https://rus.err.ee/1095867/rmk-nachinaet-vyvozit-iz-lesa-zaselennye-koroedami-derevja-lovushki