Розбираємося з категоріями лісів!

Українська Природоохоронна Група – UNCG

Вчора о 09:04  ·

Чули щось про “експлуатаційні” ліси й не розуміли, що це таке? В Україні будь-який ліс (окрім того, який держава лісом не вважає) може належати до однієї з чотирьох категорій. Віднесення лісової ділянки до тієї чи іншої категорії відбувається під час “базового лісовпорядкування”, що відбувається в лісгоспах раз на десять років.

Ліси можуть належати до однієї з чотирьох категорій:

☘️Перша – це ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення. Тут же заповідні ліси, ліси в історико-культурних заповідниках, генетичні резервати тощо.

☘️Друга – це рекреаційно-оздоровчі ліси. Зазвичай це ліси навколо великих населених пунктів або певних санаторіїв чи інших оздоровчих закладів. Ліси навколо сіл до другої категорії зазвичай не відносять, що провокує купу конфліктів між громадами та лісівниками.

☘️Третя категорія – це захисні ліси. Туди відносять ліси навколо водойм, доріг, залізниці, ліси на крутих схилах, у ярах тощо.

☘️Четверта категорія – це експлуатаційні ліси. Туди автоматично потрапляють ліси, які не відповідають критеріям для категорії 1-3.

❓Навіщо взагалі виділяти різні категорії? Ідея така, що для кожної з категорій встановлені певні обмеження на рубки. Ці обмеження, у теорії, мали б забезпечити виконання лісами своїх захисних, рекреаційних або інших функцій. Найменше обмежень мають саме експлуатаційні ліси, головна мета яких слугувати джерелом деревини. Таких лісів в Україні приблизно 38%.

☝️Проблема в тому, що критерії віднесення лісів до тієї чи іншої категорії трохи застаріли. Чимало лісів, які мають бути в категоріях 1-3, належать до експлуатаційних. Обмеження на рубки в лісах різних категорій є часто недостатніми й призводять до того, що захисний або рекреаційний ліс безперешкодно знищується суцільними рубками. Усі ці проблеми потребують змін до законодавства.

Якщо вам цікаво більше дізнатися про категорії та інші речі, пов’язані з лісами України – велкам ту Лісовий курс

➡https://zz.detector.media/…/2021-06-24-lisovyy-kurs…/

Loading