Розвиток рекреації та туризму на територіях та об’єктах природо-заповідного фонду

Для Державного агентства лісових ресурсів України важливим є розвиток рекреації та туризму на територіях та об’єктах природо-заповідного фонду. Перебуваючи сьогодні на Сколівщині, Голова Держлісагентства Василь Кузьович відвідав палац Гредлів – пам’ятку архітектури, що в найближчому часі має стати центром туризму регіону.

Історія цього палацу пов’язана з лісом. 36 тисяч гектарів лісу навколо Сколе, Славського та ще двох десятків сіл Львівщини належали Гределям. Барони також володіли 33 тис. га смерекових лісів навколо Вигоди (сьогодні – Івано-Франківська область), 10 тисячами лісових гектарів на кордоні сучасних Угорщини і Словаччини, дві з половиною тисячі гектарів на південному сході Польщі і 6000 га – в румунській Трансільванії та ділянками лісу на Тячівщині, що на Закарпатті.

Приємно, що історія цієї будівлі повернулась знову до установи, яка має безпосереднє відношення до лісу, а саме – національного природного парку «Сколівські Бескиди». 21 липня 2020 року підписана угода про оренду між Сколівською районною радою – власником палацу та національним природним парком «Сколівські Бескиди».

Будівля потребує великого об’єму реставраційних робіт. Адміністрація парку розраховує на фінансову підтримку міжнародних проектів, а також владних структур. У відновленні будівлі та історичної слави палацу зацікавлена влада Львівщини, Сколівщини та австрійці – земляки баронів Гредлів. У будівлі палацу планується створити візит-центр національного парку, музей та офісні приміщення.