Руйнування від буревію у Львові могли бути меншими, якби не забудовники і вирубка дерев – еколог

29 червня, 2021 вiвторок 14:12
Фото: Олег Галів

Люди певною мірою самі винні в масштабах руйнувань від таких буревіїв, як той, що відбувся в п’ятницю у Львові.

Про це у коментарі для “Еспресо.Захід” розповів еколог Анатолій Павелко. За його словами, ефект руйнувань підсилюють чисельні висотні забудови та зменшення кількості зелених насаджень. 

“Велика кількість забудов і зменшення природних просторів призводить до того, що локально підвищується атмосферні збурення. Це теж спричиняє до збільшення руйнівної сили. Бо коли, для прикладу, зайти в ліс, то там сила вітру падає в лічені рази. В той час як будівлі створюють ефект динамічної труби (між будівлями сила вітру збільшується). Це спричиняє розриви комунікацій. Електроопори, рекламні щити, які опиняються між будівлями, піддаються посиленому впливу вітру і руйнуються”, – каже еколог. 

Зокрема він зазначає, що часто руйнуванню дерев шкодить їхнє кронування:

“У нас уже люблять збільшувати зелену масу, а ця зелена маса спричиняє до того, що дерево просто вивертає і воно стає наче віяло. Те, що в нас повалило багато дерев спричинене тим, що більшість з них були або поодинокі, або ті, які перебували в екстремальних умовах. Бо в тих дерев, навколо яких замощено все бруківкою,  коренева система вже не здатна повноцінно живитись. Як наслідок – дерево втрачає стійкість і падає. Дерева в лісі чи в парку з нормальною густотою розміщення, кронами і корінням підтримують одне одного. І там, як правило, набагато менші руйнівні наслідки”. 

  • Нагадаємо, у п’ятницю, 25 червня Львів накрив буревій, який повалив понад 200 дерев, було затоплено численну кількість вулиць, частково пошкоджено історичні пам’ятки міста. під час грози не працював електротранспорт міста, а дороги скували суцільні затори. 

https://zahid.espreso.tv/ruynuvannya-vid-bureviyu-u-lvovi-mogli-buti-menshimi-yakbi-ne-zabudovniki-i-virubka-derev-ekolog