16/02/2023 : 22:46
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічусом із робочим візитом побували у селекційно-насіннєвому центрі на Житомирщині.
Центр побудований уже під час повномасштабного вторгнення і знаходиться буквально за 15 км від Білорусі. Єврокомісару показали роботу сучасної системи трирівневого відеонагляду за лісовими масивами та продемонстрували проміжні результати і плани реформування лісового господарства.
“4 млрд дерев у ЄС. Домовилися із паном Сінкявічусом об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Це вкотре доводить, що Україна – частина ЄС. Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в рамках якої передбачено висадити до 2030 року 3 млрд дерев, а також Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%”, – зазначив Руслан Стрілець.
За словами Сінкявічуса, лісогосподарські практики України під час активних бойових дій є показовими для Європи, оскільки Україна продовжує закладати ліси на деокупованих територіях там, де їх ущент спалили, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.
Єврокомісар висловив впевненість, що збройна агресія росії не може бути перепоною для того, щоб будувати мости між Україною та ЄС, а навпаки – вона мотивує об’єднуватися ще більше.
***
Україна та ЄС об’єднають ініціативи зі збереження лісів — Міндовкілля
.jpg)
17 Лютого 2023 00:59
Україна та ЄС домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів.
Про це повідомляється на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічусом 16 лютого відвідали селекційно-насіннєвий центр на Житомирщині. Під час зустрічі вони домовилися об’єднати зусилля України та ЄС зі збереження лісів.
«Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в рамках якої передбачено висадити до 2030 року 3 млрд дерев», — зазначив Стрілець.
Також, за словами міністра, українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.
Своєю чергою Сінкявічус зазначив, що лісогосподарські практики України є показовими для Європи, оскільки Україна продовжує закладати ліси на деокупованих територіях там, де їх ущент спалили окупанти, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.
Збитки довкіллю від війни
У січні Руслан Стрілець заявив, що сума збитків українському довкіллю від збройної агресії рф становить вже понад 46 мільярдів доларів.
Станом на листопад 2022 року орієнтовна шкода, завдана лісогосподарським підприємствам, становить 19,4 млрд гривень.
З 24 лютого бойові дії відбувались в лісах на площі майже 3 мільйони га. Під окупацією та бойовими діями перебувають близько 450 тисяч га лісів. Пожежами знищено понад 13 тисяч га лісів.
У лютому цього року Міндовкілля запропонувало внести до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО праліси та старовікові хвойні ліси Карпат.
https://hromadske.ua/posts/ukrayina-ta-yes-obyednayut-iniciativi-zi-zberezhennya-lisiv
***
Україна та ЄС працюватимуть разом над збереженням лісів
УКРАЇНА, П’ЯТНИЦЯ 17 ЛЮТОГО 2023 02:29
Фото: Україна та ЄС працюватимуть над збереженням лісів
АВТОР: АНТОН МАЛИНОВСЬКИЙ
Україна та Європейський союз домовилися про спільну ініціативу збереження та примноження лісів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
16 лютого Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічус відвідали селекційно-насіннєвий центр на Житомирщині, де узгодили плани збереження лісів.
Стрілець зазначив, що українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС, яка передбачає висадку 3 млрд дерев до 2030 року. Він також наголосив, що ця ініціатива є частиною Стратегічного плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, метою якого є збільшення площі лісів на 3%.
З свого боку, Сінкявічус зазначив, що лісогосподарські практики України є показовими для Європи. Україна продовжує закладати ліси на деокупованих територіях, де їх ущент спалили окупанти, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.
Нагадаємо, що в 2021 році президент України Володимир Зеленський підписав указ про збереження і відновлення лісів. В рамках цієї програми за три роки мають висадити мільярд дерев.
https://www.rbc.ua/rus/news/ukrayina-ta-es-pratsyuvatimut-razom-zberezhennyam-1676593517.html