Садять молодий ліс

УЖГОРОД:

Садити ліс виходять усі робітники.

Уся увага працівників Берегівського держлісгоспу на Закарпатті зосереджена на одному: вчасно посадити ліс. Погода сприяє. Тож протягом березня—квітня заплановано у трьох із чотирьох лісництв засадити 29,1 га зі зрубаних торік 32,1 га. Решту залишать на осінь, оскільки ті площі підтоплені. Принцип чіткий: скільки зрубано — стільки буде засаджено.

— Весна — пора дбати про майбутнє. Лісозаготівля тимчасово зупинена. Всі наші працівники, зайняті на лісокультурних і лісогосподарських роботах, нині садять молоді деревцята — переважно це дуб звичайний, — розповідає провідний інженер держлісгоспу з лісових культур Едуард Тіба. — На гектар іде по п’ять тисяч саджанців. Садивний матеріал впрошено у власному розсаднику. Уже висаджено 41 900 рослин на 8,6 гектара.

Підхід тут науковий. На кожну ділянку розроблено проект, який попередньо затверджений комісією облуправління лісомпслпвгоспу. Окрім дубів садять у невеликих кількостях каштан їстівний, горіх чорніш, черешню, явір…

Як садити ліс — треба знати. Серед найбільш досвідчених: Юрій Кузьма, Іван Огарь, Жолті Форкош, Василь Співак, Володимир Катринець… Ці робітники добре знають специфіку ґрунтів на ділянках у Чизай-ському, Берегуйфалівському та лісництві імені Маурера. За ними приживається усе посаджене.

Слід також зазначити, шо кожен вечір відповідальні працівники повідомляють, хто і скільки посадив, директора лісгоспу Богдана Шойного — керівник цей важливий процес тримає на жорсткому контролі.

Василь НИТКА.
Фото надано Едуардом Тібою

http://www.golos.com.ua/edition_archive#