Що буде з лісовою та протипожежною стратегіями, законом про самосійні ліси та указами про нові нацпарки

Олег Листопад

Державну стратегію управління лісами до 2035 року Міндовкілля внесло в Кабмін і зараз документ проходить процедури узгодження. Зокрема, увечері 2 грудня планується розгляд цієї стратегії на профільному комітеті уряду.

Про це сказав перший заступник міністра захисту довкілля Богдан Боруховський відповідаючи на запитання кореспондента газети «Світ» під час пресконференції в Укрінформі 2 грудня.(див. з 18.45 https://www.ukrinform.ua/…/3356452-zelena-kraina… )

«Якщо сьогодні пройдемо урядовий комітет, то це (розгляд стратегії – ред.) вже буде розглядатися на наступному засіданні Кабінету Міністрів. Ви знаєте, який шалений опір викликав цей документ. Ми займаємося реорганізацією лісового господарства. Це правильні процеси. Мета – кадрове очищення, оптимізація ресурсів. Це складні, але правильні процеси. Прості працівники лісових господарств завжди матимуть роботу, зарплату, причому більшу. Бо крім інституційних речей ми досягаємо в рази кращих економічних показників. Найбільше в стратегії усіх злякав пункт про розділення функцій Держлісагентства. Ми наразі маємо закриту систему, де дві конфліктні речі. Сам регулятор є господарюючим суб’єктом. І, безумовно, це треба розділяти. Є ідея виведення всіх державних підприємств (у окрему структуру). Це може бути різна юридична форма. Національна акціонерна компанія, державний концерн або інша форма управління. Яка зі структури Держлісагентства виведе держлісгоспи. Це написано в стратегії, це буде перший юридичний документ, який потім розмотає цілий клубок»,

– сказав Богдан Боруховський.

Після створення такої господарської структури планується подальша реорганізація галузі з опорою на цю структуру та її досягнення.

Про самосійні ліси

Щодо законопроєкту 5650 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів”, яким, зокрема, планується зберегти близько півмільйона гектарів самосійних лісів, пан Боруховський висловив упевненість, що цей зп буде ухвалений.

«З аграріями ми знайшли порозуміння. Це один із самих недооцінених законопроєктів, який зараз на виході. Він в пріоритеті. Підписалася (під ним) шалена кількість депутатів, більше ста. Він буде прийнятий 100%»,

– сказав Богдан Боруховський.

Стратегія управління ландшафтними пожежами

З цим документом, який розроблений, отримав відгуки громадськості і чекає своєї черги з середини літа, на думку першого заступника міністра є складнощі.

«Це чисто юридична проблема. У тому вигляді, якому ми хотіли його прийняти, він не може бути прийнятий, оскільки це потребує внесення змін до інших навіть законів. Чесно кажучи, не знаємо як вийти з ситуації. Або ми перепишемо структуру, зберігши суть. Або дійсно треба почати від змін до законодавства, які можуть бути ініційовані народними депутатами. Питання відкрите. Ідея зрозуміла, документ публічно озвучений. Але юридична форма яка зараз є не дозволяє його рухати по погодженню і прийняттю»,

– сказав Богдан Боруховський.

Про непідписані укази президента щодо нових нацпарків та розширення існуючих (див. з 48.32 https://www.ukrinform.ua/…/3356452-zelena-kraina… )

В ОПУ лежать сім проєктів указів президента про створення і розширення заповідників та нацпарків. Загальна площа – понад 50 тис га. Деякі лежать вже рік. Проєкт НПП «Пуща Радзивіла», наприклад, яким планується заповідати 24 тис га. Перший заступник міністра упевнений, що ці укази скоро будуть підписані.

«Зараз в міністерстві немає міністра, є в.о. Це було перше питання, про яке я сказав (при призначенні в.о.) яке необхідно при зустрічі з президентом обговорити. Цей перелік проєктів указів відомий. Я думаю, що це якісь технічні нюанси на рівні «юристи опрацювали і передали в інший департамент». Це діло техніки. Усі усвідомлюють необхідність прийняття даних указів. І вони будуть на мою думку найближчим часом. Це питання номер один на рівні спілкування з офісом президента»,

– сказав Богдан Боруховський.

Ну а власне про програму мільярд дерев я вже писав раніше, ось стаття:

Loading