Що змінилося у лісах Житомирщини за 500 днів після пожеж

Телеканал СК1

Уже минуло 500 днів після того, як Житомирщину полонили масштабні пожежі. Північ нашої області задихалася від їдкого диму та пекельного вогню, який поширився площею понад 40 тисяч гектарів і приніс збитки у розмірі більше 1 мільярда гривень

Якщо ви маєте новину – повідомляйте на пошту – redaktor@sk1.tv з темою “Новина для СК1”

Дивіться нас онлайн на sk1.tv

Минулого року Житомирську область сколихнули масштабні лісові пожежі. На території Овруцького лісництва сталося понад півтори тисячі загорянь, які охопили більше сорока тисяч гектарів. Їх ліквідація зайняла більше, ніж два тижні часу та змусила й лісівників переглянути ставлення до роботи пожежної безпеки.

«У плані пожбезпеки є два вагомих таких важеля: це швидке виявлення. І друге — це швидке реагування. І звичайно, це в комплексі з технічним забезпеченням» — розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства та 66 ТГ Віктор Сахнюк.

Цього року збільшили і штат пожежних працівників на 20%. До Овруцького лісгоспу входить шість лісництв і на території кожного  утворили пожежний пункт, де за встановленими камерами та моніторами сидить спостерігач, який повідомляє пожежників про загоряння. 

«У цьому році оновили чотири камери, які вже надсучасні, скажемо так. Встановили систему «Азимут» із прив’язаною до камер. Це не просто камери, а це вже прив’язана до камери, прив’язана до картографії» — сказав начальник лісової пожежної станції Ярослав Чіпак.

Овруцьке лісництво має свій склад для переробки та зберігання деревини. На ньому працює понад 90 осіб. Завдяки оновленим верстатам за зміну перероблюють 75 кубів круглого лісу низькосортної деревини. 

«За 9 місяців цього року реалізовано пиломатеріалів від переробки 9 тисяч 765 кубометрів на загальну суму 31 мільйон гривень. Значить якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, то це десь на 6 тисяч триста більше» — повідомив інженер з охорони праці Василь Цимбалюк.

На території Ситовецького лісництва організували проміжний склад, аби вивозити та перевозити лісопродукцію, яку заготовляють виключно, на суцільних або вибіркових санітарних рубках. Запровадили їх для того, щоб зменшити відстань вивозу вирубаної деревини. У загальному в підприємстві нараховується таких 11 проміжних складів.

Заговляти лісопродукцію допомагає і розумна техніка. Минулого року лісівникам вдалося закупити Харвестер «АМКОДОР 2551». Його вартість становить майже 8 мільйонів гривень. Кошти на його закупівлю виділили з державного бюджету. За зміну така машина заготовляє в межах 120-170 кубів деревини.

Та не вирубками єдиними.  Впродовж осені та весни лісівникам вдалося відновити близько півтори тисячі гектарів лісу. Та на цьому зупинятися не планують і доводять це не словами, а справою.

Висаджують лісівники переважно листяни породи, намагаються вводити ремізи, відмовляються від монокультур, а також беруть до уваги територіальне розміщення висадки дерев. Нині вдалося відновити більше сорока відсотків лісового насадження. До чергового озеленення приєдналися і наша знімальна група.  

Овруцький лісгосп самотужки вирощує саджанці, які згодом поповнюють лісову екосистему. Ростять їх як з відкритою кореневою системою, так і закритою. Нині у лісовому господарстві встановлено дві сучасні теплиці. У майбутньому лісівники планують розводити лише саджанці з закритою кореневою системою. Адже це дозволяє вирощувати їх у дві-три ротації. 

Ігнатпільське лісництво входить до Овруцького лісгоспу. У ньому вирощують сіянці сосни з відкритою кореневою системою. За рік отримують в межах від сімсот до мільйона одиниць саджанців.

Нині вдалося відновити більше сорока відсотків лісового насадження. Голова Облдержадміністрації сподівається, що за два роки вдасться повністю відновити ліси Житомирщини.

«40- 45% відсотків ліс вже відновлено. І я маю величезну надію, що в найближчих два роки ми якраз відновимо весь ліс, який згорів» — сказав голова ОДА Віталій Бунечко

http://sk1.tv/news/96104.html

Loading