Щоб ліс не спалахнув

Щороку від лісових пожеж вигорають цілі села, гинуть люди та тварини. Вже пораховано: лише минулого року площа, пройдена вогнем лісами росії, досягла понад 4 мільйони гектарів, а це — на третину більше ніж у 2022 році. Для зменшення негативних показників у лісах Ульянівської області посилять протипожежні заходи.


Інформаційні щити закликають зберегти ліс від вогню та пожежі, повідомлення про небезпеку багать у лісі у пожежонебезпечний період передається практично в режимі нон-стоп, при цьому досі перебувають порушники, чия поведінка стає причиною справжніх природних лих.

Ринат РЯЗАПОВ
ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
Минулого року у нас зафіксовано та ліквідовано 62 лісові пожежі, на загальній площі десь близько 250 гектарів. Щодо причини виникнення – основна причина – людський фактор, тобто порушення правил пожежної безпеки людьми в лісах та переходу вогню з позамежних територій.

Підготовка до нового пожежонебезпечного сезону в Ульяновській області триває вже зараз. Для захисту лісів від спалахів розробили план профілактичних заходів.

Володимир ДЕНИСОВ
В. О. ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА МІНІСТЕРСТВА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЕКОЛОГІЇ УЛЬЯНІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Звід усіх сил, засобів, способів гасіння пожеж. На кожен район є свій, де позначені маршрути патрулів для запобігання пожежам, техніка, яка є в наявності та всілякі, необхідні для гасіння пожеж засоби.

Найбільшу увагу у 2024 році приділять Ульянівському та Мелекеському районам, а також лісництвам у Бариському та Миколаївському. Сумарно оновлять понад 10 тисяч кілометрів мінералізованих смуг та облаштують ще понад дві тисячі кілометрів. Зберегти лісовий фонд допоможе сучасна техніка та обладнання.

Ринат РЯЗАПОВ
ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
Колісний трактор МТЗ82 – трактор агрегатується з плугом ПКЛ70 для влаштування мініралізованих смуг, тобто ми залучаємо даний трактор для попереджувальних цілей – ораємо протипожежні смуги з метою, щоб лісові. 

За національним проектом «Екологія» планують придбати новий лісопожежний трактор на гусеничному ходу. Зараз ведеться закупівля паливно-мастильних матеріалів та запасних частин до вже наявної техніки.

У роботу пожежні команди впроваджують і сучасне обладнання – квадрокоптери. Спостереження за займаннями з повітря дозволяє швидко обійти усі перешкоди та дослідити постраждалі лісові райони. У розпорядженні сеціалізованих служб зараз перебувають 19 літальних апаратів. Цього року їхня кількість збільшиться до 34.

Ринат РЯЗАПОВ
ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
Робота ведеться зараз планомірно. На початок пожежонебезпечного сезону ми будемо повністю готові до гасіння лісових пожеж.

У лютому проведуть планову перевірку орендарів лісових ділянок на наявність усіх необхідних засобів запобігання та гасіння пожеж. Наразі розробляється графік виїздів та затверджується склад комісії.

https://reporter73.tv/2024/02/05/%D1%87%D1%82%D0%BE%D0%B1%D1%8B-%D0%BB%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%8F/

Loading