Щоб придбати машину дров, готуйте 6 тисяч гривень відкладіть ще пару тисяч на пиляння і їх порубку


Воскресенье, 23 Октября 2022 17:18

Найближчу зиму називають однією з найскладніших, бо порушена опалювальна інфраструктура. Надіятись на безперешкодне електро чи газопостачання не варто. Тому, хто може, шукає альтернативу газу та запасається дровами. У багатьох регіонах рекордний ажі­отаж на дрова та ще активізувалися шахраї.

За доставку беруть 350 грн за куб.

На машину зазвичай навантажують 10 складометрів або 6,2 -6,4 куба, за доставку машини дров в середньому піде 2100 грн. Тобто, якщо підрахувати, то за машину дров з доставкою треба заплатити в середньому 5500 грн – за соснові дрова, 5900 – за дуб, 5 400 грн – за березу.

Доставляють в основному жителям Сосниці, у Кудрівку.

У ДП «СОСНИЦЯРАЙАГРОЛІСГОСП»

Загальна площа угідь ДП «Сосницярайагролісгосп» становить 10 тисяч 293,7 гектарів. З них під лісом – 9 тис га.
Спілкуємося з помічником лісничого В’ячеславом Михайловичем Бідним.
У ДП «Сосницярайагролісгосп» найінтенсивніше йшла закупівля дров у липні-серпні. У січні реалізували – 143 м3. У лютому – 320, у липні і серпні – 346 та 475 мз. У вересні- 72 мз. Всього з початку року – 2 114 мз. Зараз черги нема, але тиждень потрібно почекати, адже займаються реалізацією дров не лише для населення, а переважно для установ та організацій, в основному для за­кладів освіти.

Ціна для населення така, як і у Сосницькому лісництві. Сосна – 500 грн, бе­реза – 520 грн. Найдорожчі дрова твердої породи – 590 грн.

У ПРИВАТНИКІВ

Ще можна замовити дрова, навіть рубані, у приватників не лише з Сосниччини, а й сусідньої Мени, Корюківки та ін. Оголошення вони подають у фуйсбуці. Ціна за машину дров від 6 тисяч гривень. Але інколи вони просять перераху­вати наперед половину суми. В такому разі треба подумати чи робити це або замовляти у перевірених осіб, інакше є вірогідність попасти у руки шахраїв.
Попиляти дрова твердої породи приватники беруть 140 грн за складометр, тобто 1400 грн за машину. Порубати – 120 грн. Отже, щоб упорати машину дров потрібно 2600 грн.

КОТЕЛ ЧИ ГРУБА

У підготовці до зими не тільки потрібні дрова. Якщо нема відповідної систе­ми опалення, то треба придбати твердопаливний котел, який нині коштує від 16 тисяч. До нього ще треба придбати труби та оплатити зварювальні роботи.
Альтернатива є ще інша – це груба. Щоб її скласти, майстру треба заплати­ти від 5 тисяч. А також окремо він чи інший майстер візьме за облицювання грубки. Не дешево коштують і матеріали: цегла червона, вогнетривка, клейка суміш, плита, дверці, труба. Загалом, щоб була нова грубка, потрібно не мен­ше 20 тисяч.

Газета “Вісті Сосниччини” від 22.09.2022, Олена КУЗЬМЕНКО

https://www.gorod.cn.ua/news_138932.html

Loading