Шість місяців війни – як це вплинуло на довкілля

1 вер. 2022 р.

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Руслан Стрілець – міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

***

Шкода довкіллю за пів року війни досягла майже 1 трильйона гривень, – Руслан Стрілець

1 Вересня 2022, 15:40

Орієнтовна сума шкоди, яку рашисти завдали довкіллю України, становить понад 962 мільярди гривень. Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час брифінгу в Media Center Ukraine.

За його словами, відповідні розрахунки вдалося здійснити завдяки новим методикам, які фахівці Міндовкілля розробили для визначення розміру збитків від забруднення атмосферного повітря, земельних та водних ресурсів внаслідок військової агресії. 

“Так, шкода лише від викидів забруднюючих речовин у повітря сягає 823 млрд грн. Шкода грунтам та землям перевищує понад 138 млрд грн. А ще будуть окремі методики та розрахунки по збиткам українським лісам, Чорному та Азовському морям, надрам, природно-заповідному фонду тощо”, – наголосив Руслан Стрілець.

За його словами, за пів року війни команда Міндовкілля встановила понад 2000 фактів шкоди навколишньому середовищу. 

“Внаслідок повномасштабного вторгнння росіян постраждала майже третина всього лісового фонду України. В рази зросла кількість лісових пожеж. Торік в Україні була лише 1 велика пожежа площею більше 5 га. Цьогоріч таких уже понад 100”, – розповів очільник Міндовкілля. 

Як зауважив Руслан Стрілець, шкода рослинному світу та лісам орієнтовно становить  183,2 млрд гривень. 

“20% природоохоронних територій уражені війною. В зоні ризику – 2,9 млн га територій Смарагдової мережі та 17 Рамсарських об’єктів площею більше 600 тисяч га. Росіяни окупували 8 наших заповідників і 12 національних природних парків. рф показала, що таке життя під окупацією. Так, практично 80% території нацпарку “Святі гори” знищено. У травні Кінбурнська коса цілий тиждень горіла через бойові дії. Там горіли реліктові ліси. В окупованій “Асканії Новій” наразі гуманітарна криза. І цей перелік можна продовжувати”, – додав Міністр.

Як зауважив Руслан Стрілець, команада Міндовкілля продовжуватиме обрахунок збитків природі від російської агресії. “Ми чітко розуміємо, що це важливо для формування судових позовів проти росії та для отримання Українським народом компенсації за шкоду довкіллю”, – резюмував Міністр. 

 Презентація наслідків війни для довкілля

https://mepr.gov.ua/news/39680.html

***

Росія завдала українській природі збитків на 1 трлн грн: ліси горять, вода та повітря забруднюються

Росія завдала українській природі збитків на 1 трлн грн: ліси горять, вода та повітря забруднюються
Війна, яку розв’язала Росія, за півроку завдала довкіллю в Україні збитків майже на 1 трлн гривень. Йдеться про забруднення повітря, а також земельні та водні ресурси. При цьому постраждала майже третина всього лісового фонду України.

Такі підрахунки оприлюднив на брифінгу міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. За його словами, лише збитки від викидів в атмосферу склали 823 млрд гривень.

Окремі розрахунки зі збитків українським лісам, Чорному та Азовському морям, надрам та природно-заповідному фонду будуть озвучені пізніше. Проте орієнтовна шкода рослинному світу та лісам становить 183,2 млрд грн.

При цьому 600 тисяч гектарів лісу, 8 заповідників та 12 національних природних парків перебувають під окупацією. Також у рази зросла кількість лісових пожеж: у 2021 році в країні була лише одна велика пожежа, площа якої перевищувала 5 гектарів, а у 2022-му – понад 100.

За словами Стрільця, всі збитки враховуватимуться при складанні судових позовів до Росії. Україна розраховує отримати компенсації за зруйноване довкілля.

Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.com.ua/articles/571078-rossija_nanesla_ukrainskoj_prirode_ushcherb_na_1_trln_grn_lesa_gorjat_voda_i_vozduh_zagrjaznjajutsja

***

 272 total views,  1 views today