Шмигаль заявив, що в Україні посадили більше лісів, ніж вирубали

3 липня 2020 року, 16:02

Останні десять років площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду.

“Ми бачимо зміни клімату, які призвели до підняття рівня води. Ми бачимо зменшення незаконних вирубок лісів, але боротьбу з цим явищем необхідно завершити. Запроваджено тотальне електронне чіпування деревини, електронні аукціони”, – сказав глава уряду.

За його словами, упродовж весни 2020 року було відновлено 32,3 тисячі гектарів лісу.

“Співвідношення площі створення лісів за 10 років перевищило площу суцільних вирубок. На жаль, все ще є незаконні вирубки, які при інвентаризації лісів треба заоблікувати і мати розуміння, який об’єм насаджень має відбуватися в Україні”, – резюмував Шмигаль.

Нагадаємо, паводки в західних регіонах України, за оцінками уряду, перевершили за масштабом повені 2008 року. Дуже критична ситуація склалася в п’яти західних областях України. СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею “Екоцид”.

https://pmg.ua/life/90821-shmygal-zayavyv-shho-v-ukraini-posadyly-bilshe-lisiv-nizh-vyrubaly

***

У Кабміні переконують, що лісу висаджують більше ніж вирубують

За словами прем’єр-міністра, протягом весни 2020 року було відновлено 32,3 тисячі гектарів лісу.

Фото: facebook Д.Шмигаля

Останні десять років площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок. Протягом весни 2020 року було відновлено 32,3 тисячі гектарів лісу.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді під час «години запитань до уряду», коли депутати заслухали звіт щодо ситуації на Прикарпатті, а також про заходи, які уряд вжив задля ліквідації наслідків повені в регіоні. 

Зокрема, Голова уряду зауважив, що співвідношення площі висадки лісів за 10 років перевищило площу суцільних вирубок.

«Ми бачимо зміни клімату, які призвели до підняття рівня води. Ми бачимо зменшення незаконних вирубок лісів, але боротьбу з цим явищем необхідно завершити. Запроваджено тотальне електронне чипування деревини, електронні аукціони. — повідомив урядовець. — На жаль, все ще є незаконні вирубки, які при інвентаризації лісів треба заоблікувати та мати розуміння, який об’єм насаджень має бути в Україні».

Крім цього, Денис Шмигаль зауважив, що на подолання наслідків повеней у західних областях країни потрібно буде виділити ще 2 мільярди гривень, тож 750 млн грн (вже виділені кошти — ред.) — не остаточна сума, яку уряд спрямує на відновлення структури регіонів.

Також очільник уряду пообіцяв провести  розслідування причин затоплення в західних областях.

Нагадаємо, що в західних областях України  внаслідок паводків 23–25 червня  залишалися підтопленими приблизно 300 населених пунктів.  За повідомленнями ДСНС протягом кількох днів продовжувалися паводки на Дністрі, Тисі та Пруті.

У результаті нинішньої повені було підтоплено 10 тисяч будинків. Загинули три людини. Станом на 3 липня, як інформує ДСНС, підтопленими внаслідок негоди залишаються 11 населених пунктів. 

https://greenpost.ua/news/u-kabmini-perekonuyut-shho-lisu-vysadzhuyut-bilshe-nizh-vyrubuyut-i10465