Штраф — понад 4500 грн: тернопільські лісівники попередили про відповідальність за спричинення пожежі в лісі

Розводити вогонь дозволяється лише у відведених, спеціально призначених для цього місцях. Приміром, на території рекреаційних пунктів. За порушення вимог пожежної безпеки у лісі – штраф від 1530 грн до 4590 грн. Про таке покарання за недотримання правил поводження в лісі нагадують у державному підприємстві “Чортківське лісове господарство”.

ДП «Чортківське лісове господарство» проводить профілактичні заходи для недопущення лісових пожеж на території лісового фонду. Це — догляди та створення мінералізованих смуг, перекриття позапланових в’їздів до лісових насаджень, розміщення наглядної агітації, приведення в готовність пожежної техніки та інвентаря.

Найефективнішим методом боротьби із стихією є створення мінералізованих смуг та проведення догляду за ними протягом всього пожежонебезпечного періоду.

Мінералізована смуга – це ділянки лісової території, з яких ґрунтообробними механізмами видалені наземні горючі матеріали. Ширину смуги роблять удвічі більшу від можливої висоти полум’я низової пожежі.

У разі виникнення лісових пожеж, мінералізовані смуги слугують бар’єром, який перешкоджає розповсюдженню лісової пожежі на велику територію, що в свою чергу дає можливість локалізувати її на початковій стадії.

У Заліщицькому лісництві створено 1 км нових мінералізованих смуг та у Більче-Золотецькому лісництві 2 км нових мінералізованих смуг.

Прес служба ДП «Чортківське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *