Штучний інтелект планують використати для виявлення лісових пожеж

Тетяна Борисенко
Тетяна Борисенко
Редактор новин

7 Вересня 20:45

Греція та Ізраїль розробляють систему раннього виявлення лісових пожеж за допомогою технологій штучного інтелекту

Греція заявила про свій намір співпрацювати з Ізраїлем у розробці технологій штучного інтелекту для раннього виявлення лісових пожеж, що стане ключовим кроком для впливу на боротьбу з лісовими пожежами.

Після переговорів у Нікосії зі своїм ізраїльським колегою Біньяміном Нетаньяху та президентом Кіпру Нікосом Христодулідесом Кіріакос Міцотакіс заявив, що Ізраїль може бути включений до складу Європейського Союзу з точки зору ініціатив цивільного захисту, щоб краще координувати зусилля щодо гасіння пожеж.

Декілька країн, у тому числі Ізраїль і Кіпр, направили пожежні літаки та персонал для допомоги у боротьбі з лісовими пожежами в Греції, які за останні два місяці охопили великі лісові масиви, включаючи найбільш смертоносне таке пекло в історії ЄС, внаслідок якого загинуло 20 осіб .

Міцотакіс сказав, що Греція може стати випробувальним полігоном для ізраїльської технології штучного інтелекту при ранньому виявленні лісових пожеж.

Зі свого боку, за словами Нетаньяху, троє лідерів обговорили можливість «вийти далеко за рамки» відправлення пожежних літаків та робітників шляхом розгортання систем штучного інтелекту для гасіння пожежі.

Європейський Союз також намагається приборкати зростаючу загрозу лісових пожеж, використовуючи супутники, штучний інтелект та безпілотні літальні апарати.

Регіональний блок запустив проект під назвою SAFERS, основна увага якого приділяється використанню супутників та штучного інтелекту (ШІ) для надання інформації, яка могла б допомогти врятувати життя та обмежити збитки навколишньому середовищу.

Ініціатива, яка триватиме до березня 2024 року, включає карти погоди та небезпек, методи виявлення пожеж, інформацію від громадськості та інші інструменти, які допоможуть місцевій владі підготуватися до ситуацій з лісовими пожежами.

Кінцевою метою є розширити демонстрації у Франції, Греції, Італії та Іспанії та створити комплексну систему боротьби з лісовими пожежами, яку можна буде використовувати по всій Європі.

https://www.meteoprog.com/ua/news/626925-goroskop-na-subotu-9-veresnya.html

Loading