Скандал із українською деревиною для IKEA: у Держлісагентстві дуже сумніваються в якості розслідування. Але перевірку зроблять

У Державному агентстві лісових ресурсів пообіцяли провести ретельну перевірку фактів, які викладені у розслідуванні Earthsight про використання компанією IKEA незаконної української деревини. Але в якості та достовірно дослідження там дуже сильно сумніваються.

Про це пише пресслужба Держлісагентства.

Голова відомства Андрій Заблоцький наказав протягом двох тижнів здійснити детальну перевірку Великобичківського лісгоспу, яке фігурує у розслідуванні. Також це питання перебуває на особистому контролі нового міністра захисту довкілля Романа Абрамовського.

Водночас в агентстві вважають, що розслідування побудоване на фактах дворічної давнини. За словами Заблоцького, Earthsight зробила свій висновок із аналізу 18 ділянок, але насправді аналізувала лише 4 ділянки, які були відведені під санітарну рубку.

«Усі інші були проаналізовані через рік і більше після рубки, або аналізувались ділянки, на яких рубка взагалі ніколи не була проведена. Результати обстеження цих нібито 18 ділянок було екстрапольовано на національний рівень та таким чином визначено загальний показник», — вважає він.

Також Заблоцький наголошує, що у дослідженні не було вказано, які фахівці лісозахисних підприємств були залучені, яким був склад міжнародних експертів та хто фінансував і був замовником такого дослідження.

«Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії ІKEA на ринок України. До речі, український виробник меблів для IKEA вже заявив, що екостільці «Терʼє», про які йдеться в дослідженні, вони навіть не виробляють. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації в світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України», — зазначив голова Держлісагентства.

Автор:Олексій Ярмоленко
Дата:23:50, 25 червня 2020

https://thebabel.com.ua/news/46100-skandal-iz-ukrajinskoyu-derevinoyu-dlya-ikea-u-derzhlisagentstvi-duzhe-sumnivayutsya-v-yakosti-rozsliduvannya-ale-perevirku-zroblyat