Сьогодні відбулися дві визначні події для вирощування майбутніх лісів Житомирщини

В ДП “Овруцьке спеціалізоване лісове господарство” відкрили дві нові теплиці, а в Державне підприємство “Радомишльське лісомисливське господарство” – спеціалізований банк насіння з холодильними камерами.

У теплицях вирощуватимуться сіянці з закритою кориневою системою. Насіння висіяне в підготовлену торфосуміш, якою наповнені касети шведського виробництва. Загалом у тепличному комплексі буде вирощено майже 400 тис. штук сіянців. Їх вистачить, щоб відновити майже 200 га лісів. Висаджувати будемо за змішаною системою: листяні породи разом із хвойними. Такий процес вирощування та посадки забезпечить майже 100% приживлюваність.

Хочу подякувати нашим колегам зі Львівщини. Зокрема,

ДП “Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр” допоміг з підготовкою торфосуміші, наповненням касет та висіванням насіння. Щодо спеціалізованого банку – він необхідний для зберігання насіння хвойних і листяних порід. Це дві холодильні камери, які дають змогу підтримувати оптимальну температуру для зберігання насіння. У них можна зберігати більше 1,5 тони насіння, з якого можна виростити більше 12 млн шт. сіянців і відновити більше 2,5 тис. га лісів.

Хтось, можливо, скаже: “Нічого особливого”. Проте, це дійсно важлива і необхідна робота, яку виконують лісівники, щоб в Україні був здоровий #ліс у майбутньому. Адже, ліс починається з насінини.

Працюємо далі!