Стосовно беспрецедентного, незаконного вилучення земель державного лісового фонду на території Лебедівської сільської ради та передання їх у приватну власність громадянам

Шановні небайдужі громадяни!

Останніми днями в Фейсбук шириться багато інформації стосовно беспрецедентного, незаконного вилучення земель державного лісового фонду на території Лебедівської сільської ради та передання їх у приватну власність громадянам, вважаємо за необхідне надати свій коментар.

На даному етапі підприємство не може надати всі деталі, однак враховуючи масштаби та наслідки незаконних дій, сподіваємось зможемо внести ясність і уникнути незаконних звинувачень саме лісгоспу.

З метою недопущення маніпуляцій, образливих коментарів на свою адресу, хочемо вкотре, наголосити, що лісогосподарське підприємство відповідно до чинного законодавства НЕ НАДІЛЕНО ПОВНОВАЖЕННЯИИ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ про надання земель державного лісового фонду у власність чи користування громадянам чи юридичним особам.

Частиною 5 ст. 116 ЗК визначено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно ст.149 Земельного кодексу вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.

Ніяких погоджень на вилучення чи зміну цільового призначення даних земельних ділянок ДП “Вищедубечанський лісгосп” не надавало.

ДП «Вищедубечанське лісове господарство» є постійним користувачем земель лісового призначення, в тому числі земель за державним актом на право постійним користування.

Розпорядженням Вишгородської РДА у 2012 було надано дозвіл на проведення інвентаризації земельних ділянок на території Лебедівської сільської ради Вишгородського району (за межами населеного пункту) для встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру.

В подальшому, Розпорядженням Вишгородської РДА та технічною документацією із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право постійного користування земельними ділянками, ДП “Вищедубечанське ЛГ” у 2012 видано нові державні акти на право постійного користування земельними ділянками.

Однак, Рішенням Господарського суду Київської області було задоволено позовну заяву до Вишгородської районної адміністрації, ДП «Вищедубечанське ЛГ» про визнання недійсними даних розпоряджень та державного акту на право постійного користування земельною ділянкою 2012 року. Дане рішення набрало законної сили 12.05.2020 р.

Не потрібно вважати, що ДП “Вищедубечанський лісгосп” було осторонь і “закривало очі” як дехто пише у соцмережах, нами в повній мірі здійснювалось представництво інтересів держави в судовому порядку, приймало участь у судових засіданнях та намагалось оскаржити прийняте рішення.

Ми вважаємо, що право постійного користування ДП “Вищедубечанський лісгосп” даними земельними ділянками не було припинено у встановленому чинним законодавством порядку.

Вважаючи такі дії неприпустимими та незаконним з метою захисту інтересів держави та повернення земельної ділянок, ДП “Вищедубечанський лісгосп” використовує всі можливі засоби і звернувся до кількох правоохоронних органів, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування за відповідним реагуванням в межах повноважень.

Крім того, зараз проводиться збір необхідної інформації та документів про підстави прийняття таких рішень про виділення земель громадянам,надіслано звернення/запити/повідомлення до органів земельних ресурсів із застереженням щодо статусу даної землі, здійснюються юридичні консультації з приводу вжиття заходів відновлення порушеної прав у судовому порядку.

Сподіваємось, що спільними зусиллями, враховуючи й тиск громадськост,і землі державного лісового фонду будуть повернуті законному користувачу – ДП “Вищедубечанський лісгосп”.