“Стріляє один, а тінь падає на всіх”, – мисливець про бездумне відстрілювання тварин

29.01.2021 | 23:05

Катеринопільчанин Віталій Гладченко належить до справжніх мисливців. Він входить до місцевого мисливського товариства. Разом з однодумцями підгодовує тварин, облаштовує їм годівнички, вболіває, коли з якихось причин одна популяція винищує іншу.

Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

– Ми полюємо переважно на лисів, адже їх зараз надто багато розвелося. Вони винищують козуль, зайців, навіть курей у сільських угіддях. Кабанів на Катеринопільщині практично немає, їх знищила чумка пару років тому. Є трохи завезених, але то на розплід. Було колись заходили у наш ліс лосі, потім пішли. Ми їх не займали, вважаю, це недопустимим. Не розумію також, як можна вбивати лебедів. Справжній мисливець такого ніколи не зробить, як і не вб’є вагітну самку або дитинча. Тих, що стріляють без розбору, ми називаємо «заготовачі». Коли чуємо десь постріли в незаконному місці або в неустановлений час, виїжджаємо для з’ясування, адже стріляє хтось один, а тінь падає на всіх мисливців, – розповідає мисливець.

Зима – час підгодівлі диких тварин. Віталій розповідає, що разом з іншими мисливцями накладає у годівнички сіно, кукурудзу, в лісі розкладає спеціальні солонці для парнокопитних, оскільки сіль необхідна їм для підтримки імунітету й здоров’я.

На господарстві у Гладченка – дві німецькі вівчарки, яких він дуже любить, піклується про них, годує добрениками.

До слова, народився Віталій у Катеринополі, закінчив другу школу, потім Тальянківський технікум за спеціальністю механізація сільського господарства. Певний час їздив по заробітках, працював в охороні. Згодом започаткував власну справу, взявся за обробіток землі. Дружина викладає англійську в школі. Подружжя має 10-річного сина.