Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами

Шановні учасники“Української лісової платформи”!

Раді повідомити, що оновлений сайт платформи відтепер у вільному доступі за посиланням:  https://specials.wwf.ua/forest-platform.

 Тут ви знайдете інформацію про платформу, перший, другий та третій форуми, роботу робочих груп та анонси майбутніх подій.

До вашої уваги звіт

“Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами”

WWF-Україна та Регіональний Східноєвропейський Центр моніторингу пожеж провели аналіз досвіду країн, які мають заміновані ліси, українське законодавство щодо безпеки на таких територіях та практичний досвід лісгоспів, які з 2014 року та з 24 лютого 2022 року опинились в зоні бойових дій.На основі аналізу експерти запропонували:

?рекомендації щодо трансформації ведення лісового господарства у лісах України, що опинилися у зонах бойових дій;

?першочергові заходи з підвищення безпеки населення та працівників лісгоспів;

?перспективи подальшої динаміки відновлення замінованих лісів та територій ПЗФ, в яких припинено господарювання та охорона;

?методику та підходи для створення вебсистеми моніторингу шкоди від військових дій на основі даних дистанційного зондування Землі;

За більш ніж півроку повномасштабної війни постраждало 3 млн га українських лісів. Майже 200 тисяч км² лісових площ потенційно потребують очищення через мінування та забруднення вибухонебезпечними залишками. У цих умовах виникає нагальна потреба розробки цілісного та системного підходу до управління лісами. Це дозволить підвищити безпеку лісогосподарського персоналу і місцевого населення та водночас збереже цінні природні екосистеми.                                   
Для висвітлення поточної ситуації у звіті “Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами” проаналізовано: досвід країн, які мають заміновані ліси, вітчизняне законодавство щодо безпеки на таких територіях та досвід практичної діяльності лісгоспів, які з 2014 року та з 24 лютого 2022 року опинились в зоні бойових дій.  


На основі такого аналізу у звіті запропоновані першочергові заходи з підвищення безпеки населення, охорони та захисту лісу та оцінені перспективи подальшої динаміки відновлення замінованих лісів та територій ПЗФ, в яких припинено господарювання та охорона. Запропоновано також методику та підходи для створення веб-системи постійного моніторингу шкоди від військових дій на основі даних дистанційного зондування Землі.             


Звіт буде корисний окремим центральним органам виконавчої влади, органам місцевої влади та громадам для підвищення безпеки населення, а також для менеджерів, які управляють лісами на територіях забруднених вибухонебезпечними предметами. 

https://wwf.ua/stay-tuned/reports-research/?7609966/UXO-forest-management

Більше інформації тут:
https://bit.ly/3frJA4d

З питань роботи платформи звертайтесь до mbogomaz@wwf.ua  

У разі виникнення технічних проблем звертайтесь до tkuras@wwf.ua

До нових зустрічей!

Loading