Сумський держлісгосп — один з восьми державних лісгоспів області

ОТГ-Інформ Сумщина зараз тут: Державне підприємство “Сумське лісове господарство”.

18 вересня о 06:10  · Суми, Сумська область  · 

📌📌 Підприємство було створене у 𝟭𝟵𝟯𝟲 році. За більш ніж 𝟴𝟬-річну історію воно зазнало багато різних організаційних змін, втрат і здобутків. Головне — це багаторічний досвід з вирощування лісів, традиції сталого ведення лісового господарства.

👉 Про це #ОТГ_Інформ_Сумщина розповів директор лісгоспу Микола СОРОКОЛІТ.

💬 «На даний час лісогосподарська галузь країни перебуває у стані реформування. На початку року відбулось укрупнення держлісгоспів. У рамках цього процесу до Сумського держлісгоспу приєднали Роменський. Загальна площа лісгоспу тепер становить 𝟰𝟰,𝟲 тисяч гектар. Лісові угіддя підприємства розміщені на території трьох адміністративних районів: Сумського, Роменського та Конотопського. До складу входить 𝟴 лісництв, автотранспортні цехи, нижні склади, цехи з переробки деревини. Колектив підприємства нараховує 𝟮𝟳𝟲 працівників, з яких 𝟭𝟲 на даний час перебуває у лавах ЗСУ та ТрО. На жаль одного з наших колег війна забрала. У перші дні повномасштабного вторгнення окупантів загинув боєць лісопожежної станції Павло ГУР’ЯНОВ», — продовжує він.

🌳 За словами керівника, незважаючи на складні умови нашого воєнного сьогодення, лісгосп працює стабільно. Вчасно та у повному обсязі виплачується заробітна плата і податки. З початку року реалізовано продукції на 𝟭𝟬𝟭 млн грн. До державного та місцевих бюджетів перераховано 𝟰𝟰,𝟯 млн грн. податків та зборів.

☝ Зараз надзвичайно актуальним є питання постачання дров для населення та соціальної сфери. Щодня, залежно від погодних умов, вивозиться з лісу 𝟮𝟬𝟬-𝟮𝟱𝟬 кубометрів паливної сировини. А з початку року реалізували населенню та закладам соціальної сфери понад 𝟯𝟬 тисяч кубічних метрів дров. Про порядок придбання дров та номери телефонів для довідок можна дізнатись на сайті лісгоспу та фейсбук-сторінці.

💬 «У лісівничій професії важливим є дотримання балансу між використанням лісосировинних ресурсів та збереженням багатьох інших необхідних для природи функцій лісів. Тому є правило: усе що зрубали — повинні відновити, — зазначив директор лісгоспу. — Осінь так само, як і весна — сприятливий час для проведення лісовідновлювальних робіт. Тож до зими маємо висадити 𝟯𝟮 га лісових культур в тому числі 𝟳 га нових лісів у рамках програми Президента «Зелена країна». Крім того, для забезпечення потреб у садивному матеріалі, на наступний рік маємо заготовити близько 𝟰 тонн жолудів та насіння інших лісових порід, а також засіяти розсадники. Це — плани для працівників Сумського держлісгоспу на найближчий час. А на майбутнє — щоб була можливість працювати під мирним небом у незалежній процвітаючій Україні. Щоб шуміли вирощені ними ліси для багатьох наступних поколінь».

 106 total views,  7 views today