«Темпи високі, прибутки стабільні»: лісівники Буковини прозвітували за роботу в 2021 році

Майже всі показники діяльності лісогосподарських підприємств, що координуються Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства, максимально зросли, а бюджети щедро наповнювались.

Про це повідомляє пресслужба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Аналогічна ситуація загалом і по Україні, про це нещодавно повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

“До бюджетів усіх рівнів сплачено 8,9 млрд. грн. податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році”, – підкреслив посадовець.

Доходи лісогосподарських підприємств краю від реалізації продукції склали 776 млн. грн., що 131% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Найбільшу частину виручки лісгоспи отримали від реалізації лісопродукції – 554 млн. грн, ще 249 млн. грн. надійшло від продажу виробів деревообробних цехів лісгоспів. Крім того, поповнювались скарбниці підприємств виручкою від надання послуг, ведення мисливського господарства, реалізації недеревинних продуктів лісу.

Маже всі держлісгоспи області за результатами господарської діяльності за 12 місяців 2021 року отримали прибутки. Чистий прибуток лісогосподарських підприємств Буковини склав 11,5 млн грн.

Крім того, влітку 2021 року Уряд зменшив відсоток відрахування до бюджету частини чистого прибутку з 80% до 50%. Це дозволило закупити підприємствам нову сучасну техніку – трактори, причепи з маніпуляторами, екскаватор, автомобілі для державної лісової охорони. Також підприємства збільшили обсяги вирощування посадкового матеріалу для висадки 1 мільярда дерев в рамках програми Президента “Зелена країна”.

До бюджетів різних рівнів держлісгоспи Чернівецької області перерахували 317 млн. грн.

Капітальні інвестиції у 2021 році склали 39,5 млн. грн., а середньомісячна зарплата заробітна плата, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 134% і становить 10 952 грн. Найвищий рівень оплати праці зафіксовано у Сокирянському держлісгоспі.

Якщо по Україні минулого року площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів, то в держлісфонді Чернівеччини вже кілька років поспіль завдяки системним профілактичним заходам не допущено загорань.

Створено належні умови праці, відкрито десятки рекреаційних зон і місць відпочинку, достойним є рівень безпеки праці масові екологічні акції, профілактичні заходи спільно з громадськістю постійно працюють на авторитет лісоводів.

https://molbuk.ua/chernovtsy_news/247828-tempy-vysoki-prybutky-stabilni-lisivnyky-bukovyny-prozvituvaly-za-robotu-v-2021-roci.html

Loading