Трохи лісокультурної єресі

Лісовідтворення: технології, обладнання, матеріали

Роман Любека  · Вчора о 10:07  · 

Досьогодні не розумів і був проти обробітку грунту перед висаджуванням сіянців сосни. Головний аргумент – згортання родючого шару, оголення мінерального. Те, що висаджування в борозни спрощує подальший догляд, мене якось не дуже переконувало. Весною поруч з ЛК створеними майже за класичними технологіями я посадив два ряди сосен без обробітку (в місці без задерніння) головним чином, щоб довести мізерність витрат часу на прополювання. Принаймні виконати хронометраж процесів. І думав, що головним “конкурентом”-бур’яном буде чорниця.

Сьогодні заїхав подивитися, що робити далі. Перше здивування – за три тижні піднялась папороть, куди там тій чорниці. Сосни опинилися десь внизу.

Друге – всупереч сподіванням приріст “експериментальних” сосен візуально не більший за контрольні в борознах

Третє – стовідсоткової приживлюваності ЗКС не трапилось: загиблі рослини є і серед експериментальних і серед контрольних.

Головний висновок (для себе) – обробіток має бути, хоча б мінімальний. Бо потім знайти сосни навіть для догляду буде не просто.

І супутній висновок – не вумнічати перед профі-практиками базуючись на своїх теоретичних дуже обмежених знаннях і сміливих романтичних припущеннях.

https://www.facebook.com/groups/forest.crops