Ці лісові пожежі ніколи не згасали — вони просто йшли під землю

Рекордний сезон лісових пожеж у Канаді триває всю зиму

Джошуа Партлоу

24 лютого 2024 року о 7:00 ранку EST

Під землею, навіть під снігом, горять зомбі-вогні .

Залишки найбільш незвичайного сезону лісових пожеж у новітній історії Канади все ще тліють у масштабах, які, на думку експертів, є безпрецедентними. Тепла та суха зима, особливо на заході Канади, спричинила понад 150 пожеж у Британській Колумбії та Альберті, за даними Канадського міжвідомчого центру лісових пожеж.

Підпишіться на інформаційний бюлетень Climate Coach і отримуйте поради щодо життя на нашій мінливій планеті щовівторка на свою поштову скриньку.

Хоча такі гарячі точки, відомі як залишкові або зомбі-пожежі, зазвичай димлять і тліють у холодні місяці, але це не так.

«Ми бачили це раніше, але ніколи в такому масштабі», — сказав Майкл Фланіган, експерт з лісових пожеж і професор Університету Томпсон-Ріверс у Британській Колумбії. «Я спостерігаю за пожежами в Канаді та за кордоном з кінця 70-х. Я ніколи не бачив нічого подібного».

Ці зимові пожежі горять під землею, часто з’їдаючи торф — товсті шари ущільненої органіки, зокрема сфагнового моху. Стовпи диму просочуються навіть із-під снігових полів. Канадська влада вважає переважну більшість із них «під контролем», але експерти стурбовані тим, що пожежі можуть поширитися, коли настане весна й посилиться вітер.

«Периметри тисячі й тисячі кілометрів. [Пожежники] не пішли і не загасили всі ці гарячі точки», — сказав Фланніган. «Ці пожежі можуть розростатися».

Поширеність цих триваючих пожеж є свідченням минулорічного надзвичайного сезону лісових пожеж, які побили рекорди за кількістю спалених канадських лісів і створили величезні клуби диму , які затьмарили небо на Середньому Заході та Східному узбережжі протягом літа та заглушили великі американські міста якість повітря одна з найгірших у світі. За даними Канадського міжвідомчого центру лісових пожеж, приблизно 45 мільйонів акрів, які згоріли, більш ніж удвічі перевищують попередній рекорд будь-якого року, починаючи з 1983 року . Пожежі також витіснили сотні тисяч людей зі своїх домівок.

Ці канадські пожежі є частиною зростаючого сліду лісових пожеж у Північній Америці та інших частинах світу, оскільки клімат потеплішає, головним чином через те, що люди спалюють викопне паливо.

Поділіться цією статтеюПоділіться

«Потепління та висихання клімату призводять до цих дуже великих пожежних років, які потім сприяють зимовій пожежній активності», — сказала Toronto Star Дженніфер Бальтцер, професор біології з Університету Вілфріда Лорьє.

Канада має величезні масиви бореальних лісів, так багато дерев, що на Канаду припадає близько 10 відсотків усіх лісів світу. Лише минулого року пожежі знищили близько 4 відсотків канадських лісів.

Представник Міністерства лісів Британської Колумбії заявив у своїй заяві, що кількість зимових пожеж «зрозуміла, враховуючи, наскільки поширеною була пожежна активність і посуха» минулого року. У заяві йдеться, що 90 залишкових пожеж у провінції знаходяться під контролем, «це означає, що зусилля з гасіння гарантують, що лісова пожежа не пошириться далі».

«Служба боротьби з лісовими пожежами Британської Колумбії спостерігає за цими пожежами на випадок, якщо активність відновиться й знадобиться подальше реагування на лісову пожежу», — йдеться в заяві.

І оскільки зимові залишки цих пожеж зараз горять через багатий вуглецем торф, вони продовжують виділяти більше викидів, що нагрівають атмосферу. Доведено, що торф’яні пожежі в інших частинах світу, наприклад в Індонезії , викидають у повітря величезну кількість вуглекислого газу.

Зимові пожежі підживлюються посушливими умовами, що тривають на великих територіях західної Канади. Моніторинг посухи в країні показує осередки надзвичайної посухи в Британській Колумбії та Альберті — де горить більшість зомбі-пожеж — і до кінця січня 70 відсотків території Канади було класифіковано як «аномально посушливе».

Додаткові теплі та сухі умови, викликані погодою Ель-Ніньо, посилили побоювання щодо того, що буде цього літа.

Федеральний міністр з питань готовності до надзвичайних ситуацій Харджит Саджан попередив цього тижня, що канадці мають бути «готовими до найгіршого».

«Перші звіти свідчать про те, що цьогорічний сезон лісових пожеж може бути гіршим, ніж минулий», — сказав Саджан журналістам в Оттаві.

Уряд Альберти вже оголосив про початок сезону пожеж — перед традиційним початком у березні — і міністр лісового господарства та парків провінції просить фінансування для найму додаткових 100 пожежників.

«Кістки завантажені для дуже активної пружини», — сказав Фланніган.Поділіться107Коментарі

Автор Джош Партлоу
Джошуа Партлоу є репортером національної редакції The Washington Post. Раніше він працював керівником бюро в Мехіко, Кабулі, Ріо-де-Жанейро та кореспондентом у Багдаді. Twitter

https://www.washingtonpost.com/climate-environment/2024/02/24/canada-wildfires-zombie-fires/