У 2020 році на розвиток земельних фондів Житомирщини спрямували 1,6 млн грн, відшкодованих від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

Упродовж 2020 року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів Житомирської області надійшло 9,8 млн грн. З них 1,6 млн грн використано на розвиток земельних фондів регіону.

Найбільше коштів спрямували на проведення інвентаризації земель – 570 тис. грн. На впровадження заходів з охорони земель використали 508 тис. грн. Проведення нормативної грошової оцінки земель профінансували на 504 тис. грн.

Сумарно на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва з урахуванням минулих періодів становлять 40,6 млн грн.

http://expreszt.com.ua/news/21555-u-2020-roc-na-rozvitok-zemelnih-fondv-zhitomirschini-spryamuvali-16mlngrn-vdshkodovanih-vd-vtrat-slskogospodarskogo-ta-lsogospodarskogo-virobnictva.html

***

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом.

Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.


Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/Podii/u-2020-rotsi-na-rozvitok-zemelnih-fondiv-zhitomirschini-spryamuvali-16-11213242.html