У Боярці вилікували 260-річний дуб: там облаштували житло для птахів та кажанів

19 Лис, 18:29

У Боярці в Київській області вилікували дуб, якому майже 260 років. Фахівці облаштували в дереві дупла для дрібних птахів і кажанів. Про це повідомив арборист (фахівець з обслуговування дерев) Володимир Ветроградський.

З його слів цей дуб кілька років тому постраждав внаслідок буревію. Тоді через анатомічну ваду розвилки на дереві розмножилися патогенні гриби, прогресувала гниль. З часом частина дерева відірвалась від основного стовбура, на тому місці утворилася порожнина.

«Такі дерева в нашій країні й не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене. Деревний патріарх має значну цінність для міста та середовища життя, вирішили поборотись за його подальше життя»,

— зазначає Володимир  Ветроградський.

Згідно з повідомлення діру в дубі закрили та облаштували там входи й житла для  невеликих птахів і кажанів. Арбористу допомагали заступниця мера Боярки Мар’яна Зав’ялова та Міла Пилипець, яка допомогла з піддонами та Олександр Мельник, який надав матеріали для каркаса.

Володимир Ветроградський підкреслив, що на сьогодні цей випадок лікування з усіх подібних втілених на приватних об’єктах — наймасштабніший в Україні. Для повного одужання дубові знадобиться приблизно 50-60 років.

Фото: Володимир Ветроградський

https://kyivschina24.com/news/u-boyarczi-vylikuvaly-260-richnyj-dub-tam-oblashtuvaly-zhytlo-dlya-ptahiv-ta-kazhaniv/

Loading