У Бразилії зафіксовано рекордні показники вирубки лісу – ЗМІ

20 Січня 2023 17:40

Країна за рік втратила понад 10 тис. кв. км тропічного лісу, зазначає телеканал Telesur із посиланням на дані Imazon.

Бразилія встановила рекорд за площею вирубаних за 2022 рік лісів Амазонії. Зокрема, за рік розмір цієї площі становив понад 10 тис. кв. км. Про це повідомив латиноамериканський телеканал Telesur із посиланням на дані Амазонського інституту людини та навколишнього середовища (Imazon).

“Бразилія побила новий рекорд у 2022 році з вирубки лісів, втративши 10 537 кв. км лісу… Це найвищі показники з 2008 року, коли інститут почав збирати дані”, – йдеться у повідомленні.

Представник Imazon Б’янка Сантос висловила сподівання, що це “останній подібний запис, тому що новий уряд пообіцяв приділяти першочергову увагу захисту Амазонії.

ЗМІ зазначає, що Бразилія за останні чотири роки втратила понад 35 тис. кв. км лісу. Цей період збігається із президентським терміном Жаїра Болсонару.

Вологі тропічні ліси Амазонії – найбільший тропічний лісовий масив у світі, що займає значну частину території кількох країн Південноамериканського континенту.

Площа біома становить 5,5 млн. кв. км, з яких майже 4,2 млн кв. км. містяться на території Бразилії.

Там зростають 2,5 тис. видів дерев. Це становить близько третини всього тропічного лісу у світі, а також 30 тис. видів рослин (із 100 тис. видів на всьому континенті).

Число різновидів птахів та ссавців регіону становить близько 2 тис.

Зазначимо, що на 27-й конференції ООН зі зміни клімату вперше розглянуть фінансову допомогу бідним державам для подолання збитків та втрат, які виникли у зв’язку із глобальною зміною клімату.

https://1news.com.ua/svit/u-brazyliyi-zafiksovano-rekordni-pokaznyky-vyrubky-lisu-zmi.html

***

В БРАЗИЛИИ НАЧАЛИСЬ РЕЙДЫ ПРОТИВ ВЫРУБКИ ЛЕСОВ

04:04, 21.01.2023 30

В Бразилии продолжают борьбу с незаконной вырубкой лесов, сообщает корреспондент «Хабар 24».

Для этого в лесных массивах нескольких штатов провели рейды. Сотрудники Агентства по охране окружающей среды вместе с полицейскими проверили районы, где согласно спутниковым снимкам нелегально вырубили деревья. Отметим, что при президентстве Жаира Болсонару площадь уничтоженных лесов превысила площадь такой страны, как Дания.

Экс-глава государства также передал полномочия агентства военным. Новый президент страны Лула да Силва намерен улучшить ситуацию.

Источник: https://24.kz/ru/news/in-the-world/item/583174-v-brazilii-nachalis-rejdy-protiv-vyrubki-lesov

Loading