У британській екоорганізації Earthsight відповіли чиновникам українського Держлісагентства з приводу знищення лісів в Карпатах

У британській екоорганізації Earthsight спростували усі звинувачення на їхню адресу від Держлісагентства, які стосувалися їхнього розслідування про незаконну українську деревину для компанії IKEA, повідомило видання “Бабель”.

В IKEA відреагували на звинувачення у використанні нелегальної української деревини. Пообіцяли перевірити постачальників.

Фото: Ostrovok

Відповідь на запит «Радіо Свобода» надіслав директор організації Сем Лоусон.

Він заперечив, що поява розслідування була пов’язана з виходом IKEA на український ринок. На його думку, лісову промисловість в Україні підривають «постійні відмови» Держлісагентства реагувати на факти незаконної рубки.

«[Голова Держлісагентства Андрій] Заблоцький «вбиває гінця», бо йому не подобається його повідомлення. Але від того, що йому не подобається повідомлення, воно від того не стає менш правдивим», — вважає Лоусон.

Також директор Earthsight спростовує, що дослідження побудоване на фактах дворічної давнини.

«Цей звіт є абсолютно новим. Він певною мірою викриває деякі ті ж самі проблеми в Україні, що й наш звіт за 2018 рік. Це тому, що наші нові докази свідчать про те, що ці проблеми все ще тривають. Це тому, що основні причини цих проблем залишаються далі», — зазначає він.

Щодо замовності, то Лоусон підкреслив, що таке дослідження ніхто не замовляв — організація сама була його організатором.

За даними екологічного проєкту Earthsight, шведський меблевий гігант IKEA продає букові стільці з деревини, яку незаконно вирубали в українських Карпатах. Меблі з карпатської деревини продаються в усьому світі, зокрема в Західній Європі та США.

У компанії IKEA пообіцяли перевірити постачальників деревини з України після звинувачення у використанні нелегально видобутого лісу для своїх продуктів.

У Державному агентстві лісових ресурсів пообіцяли провести ретельну перевірку фактів, які викладені у розслідуванні Earthsight про використання компанією IKEA незаконної української деревини. Але в якості та достовірності дослідження там дуже сильно сумніваються.

Источник:  Бабель

http://www.ostrovok.lg.ua/news/chernaya-voda/u-britanskiy-ekoorganizaciyi-earthsight-vidpovili-chinovnikam-ukrayinskogo-derzhlisagentstva-z