У Чорнобильській зоні тепловізори виявили пожежі

Підвищення температурного режиму фіксується на відстані до 10 км.

У зоні відчуження відбулося тестування тепловізорної системи –  системи  з раннього виявлення пожеж із використанням технології оптичного та тепловізійного позиціювання. 

Як інформує Державне агентство України з управління зоною відчуження у Facebook, у рамках тестування було організовано осередки контрольованого займання на різних відстанях, щоб протестувати, як швидко тепловізійна система на об’єкті «Чорнобиль-2» зафіксує загоряння. Також під час тестування відбувалося налаштування обладнання до підвищення температурних режимів.

Наразі агентство повідомляє, що виявити невелику  пожежу на ранньому етапі загоряння вдалося на відстані 5 км від місця встановлення камери. Після фіксування підвищення температури до диспетчерського пункту надійшов звуковий сигнал.

“Система позиціонування оснащена 49-кратним оптичним зумом та тепловізійною камерою, які працюють разом, а в разі виявлення осередку підвищення температури, дають оператору можливість візуально переконатися у займанні.  Тепловізійна система працює навіть в умовах сильного задимлення, а також у темну пору доби, що дозволить диспетчеру моніторити ситуацію 24/7. Підвищення температурного режиму фіксується на відстані до 10 км”, – ідеться у дописі ДАЗВ.

За словами директора ДСП «Північна Пуща» Романа Кізюна, після завершення усіх етапів тестування та вивчення усіх можливостей системи, буде прийнято рішення про можливість установлення такого обладнання у зоні відчуження.

Нагадаємо, GreenPost же писав, що у Чорнобильській зоні стартували випробування обладнання для раннього виявлення пожеж на великих територіях.

Нагадаємо, пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня. За попередніми оцінками пожежі знищили 5% Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника: постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, з них приблизно 35 % − ліси, 55 % − перелоги, 10 % − водно-болотні угіддя.

https://greenpost.press/news/u-chornobylskij-zoni-teplovizory-vyyavyly-pozhezhi-foto-i7905