У Чорнобильських лісгоспах – зміна керівництва: знаменитий Рудий ліс можуть “розпиляти” під шумок війни?

Надія Рогальська | Редакторка, аналітик | 01.12.2022 12:12

Колектив ДСП “Північна Пуща”, яке завідує лісами Чорнобильської зони, стурбований кадровими рішеннями ДАЗВ: попереднього директора усунули під надуманим приводом, поставивши замість нього сторонню особу

У хащах Чорнобильської зони коїться щось дивне? ДАЗВ на сумнівних підставах звільнило директора ДСП “Північна Пуща”, у підпорядкуванні якого знаходяться всі лісгоспи регіону, і призначило на його місце нового керівника. А той привів на стратегічний об’єкт “своїх” людей, що раніше не мали стосунку до лісу, але мали… до криміналу. І все це – на тлі загрози, що зберігається з боку Білорусі та рф.

Подробиці ситуації довкола лісгоспів зони відчуження і знаменитого Рудого лісу з’ясувала журналістка “СтопКору” Наталія Дігтяр.

Наприкінці серпня цього року створена 3 роки тому ГО “Нон стоп” подала скаргу до Державного агентства України з питань управління зоною відчуження (ДАЗВ). Так звані громадські активісти заявили, що тогочасний директор ДСП “Північна Пуща” Роман Кізюн начебто причетний до розкрадання лісу та майна держпідприємства в особливо великих розмірах.

На підставі цієї скарги ДАЗВ ініціювало службове розслідування. Кізюна відсторонили, а в.о. директора спершу призначили працівника одного з лісгоспів – Олександра Журбу. А трохи згодом директором оголосили Олександра Чепурка, який, за даними Opendatabot, раніше ніколи не працював керівником у лісовій галузі.

Звільнення Кізюна у ДАЗВ пояснили підсумками ''службового розсідування''

Відтак, колектив ДСП “Північна Пуща” звернувся до журналістів із проханням розібратись, що насправді відбувається у верхівці підприємства, і чому територією лісгоспів розгулюють сторонні молодики спортивної зовнішності, які оглядають ліси. 

Як з’ясували стопкорівці, Чепурка на стратегічний об’єкт привів Журба – спочатку як свого “консультанта”, а потім – як заступника. Ще одним заступником став Сергій Гетьманенко, котрий, за даними ЄРДР, є фігурантом двох кримінальних проваджень. При цьому новим “менеджерам” було призначено оклад у 36 тисяч гривень на місяць, і це – на тлі заборгованості по виплатам зарплати багаторічним працівникам підприємства.

На об'єкті помітили сторонніх чоловіків у спортивних костюмах

Ми б так не дивувалися, якби це було звичайне лісництво. Але зараз у країні війна. А це – Чорнобильські ліси, поруч – саркофаг із ядерним паливом“, – коментує журналістка Наталія Дігтяр.

Нагадаємо, під час окупації північних територій практично всі лісгоспи були розтрощені й пограбовані. Нині ж знаменитий Рудий ліс під шумок можуть “роздерибанити”, припускають працівники галузі.

Протистояння ЗСУ з ворогом, взяття окупантів у полон, захоплення цінних трофеїв – підписуйтесь на канал “СтопКор News” та дивіться ще більше вражаючих та яскравих відео!

https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/news-u-chornobilskih-lisgospah-zmina-kerivnitstva-znamenitij-rudij-lis-mozhut-rozpilyati-pid-shumok-vijni-01-12-2022.html

Loading