У Держлісагентстві анонсували зменшення податкового навантаження на лісову галузь на 10%

КИЇВ. 26 травня. УНН. Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що податкове навантаження в частині сплати рентної плати зменшиться у середньому на 10%. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Держлісагентства.

“Скасовується поділ лісів на розряди, оскільки нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається. Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами. Це значно полегшить сам розрахунок рентної плати. Прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати, яке по галузі складе до 10%”, – пояснив Заблоцький.

Так, на думку агентства, ці зміни стали можливими завдяки закону № 1210 про внесення змін до Податкового кодексу, що підписав Президент України Володимир Зеленський. Адже завдяки прийнятим законодавчим змінам адміністрування сплати рентної плати буде прозорим та зрозумілим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держлісагентство розробило законопроект щодо відповідальності за обіг “дерева без бирки“

Заблоцький пояснив, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування.

Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу.

В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Нагадаємо, що 21 травня Зеленський підписав законопроект №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві”. Закон має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі.

Джерело: УНН
https://www.unn.com.ua/uk/news/1871405-u-derzhlisagentstvi-anonsuvali-zmenshennya-podatkovogo-navantazhennya-na-lisovu-galuz-na-10