У філіях Подільського лісового офісу облаштовано 214 протипожежних водойм

Подільський лісовий офіс

???? У філіях Подільського лісового офісу облаштовано 214 протипожежних водойм. Це спеціально створені гідротехнічні споруди, призначені для зберігання запасу води. Вони є важливою інфраструктурою для захисту лісів від пожеж та збереження природного середовища.

✔️ Пожежні водоймища є природними або штучними.

????Природні – це річки та озера. Таких в офісі налічується 105. Зокрема 42 на Хмельниччині, 41 в Чернівецькій області та 22 на Тернопільщині. Вони обладнані пірсами для відбору води.

???? Для забезпечення додаткових резервів лісівники облаштовують штучні протипожежні водойми. Це можуть бути ставки, канали та інші гідротехнічні споруди. У Подільському офісі налічується 109 штучних водойм, які найчастіше розташовані в тих місцях, де доступ до природних водних джерел обмежений. Найбільше їх на Буковині – 54, на Тернопільщині 44 та 11 на Хмельниччині.

Усі протипожежні водойми облаштовані та забезпечені місцями для безперешкодного заповнення водою пожежних авто, яких у офісі 18. Також вони використовуються для поповнення пожежних резервуарів і баків. В межах трьох областей налічується майже 40 лісопожежних модулів та 71 мотопомпа – спеціальне обладнання, яке служить для видобутку води. Також в наявності майже 1000 ранцевих обприскувачів.

➡️ Для легкого розпізнавання інфраструктури, біля кожної протипожежної водойми встановлюються відповідні знаки “Пожежна Водойма”. Здебільшого купання там заборонене.

❗️Протипожежні водойми мають критичне значення і є важливим елементом боротьби з пожежами. Вони роблять доступ до води більш швидким і ефективним, допомагаючи зберегти цінні природні ресурси.

ДП “Ліси України”

Loading