У ході міжвідомчої пресконференції учасники обговорили протидію пожежам в природних екосистемах

У ході міжвідомчої пресконференції учасники обговорили протидію пожежам в природних екосистемах Запорізької області

Наразі підрозділи ДСНС області щодня ліквідовують десятки загорянь прикладаючи максимум зусиль, щоб не допустити розповсюдження вогню на масштабну територію, і це нам поки вдається.

Для забезпечення гасіння пожеж щодоби залучається до 50 одиниць техніки.

Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області здійснено комплекс заходів щодо запобігання виникненню пожеж у лісах, сільськогосподарських угіддях, на відкритих ділянках місцевості.

З метою протидії пожежам в природних екосистемах області Головне управління на першому етапі готове залучити 290 чоловік особового складу та 90 одиниць техніки і на другому етапі ще 288 чоловік особового складу та 88 одиниць техніки.

З метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2020 року в підпорядкованих підрозділах ГУ ДСНС України у Запорізькій області проведені додаткові технічні огляди та доукомплектування пожежно-рятувальної техніки. Особливу увагу приділено автомобілям підвищеної прохідності з великим запасом води. Приведені в готовність 131 ранцевий оприскувач.

Для надання|виявлення| допомоги адміністрації Державного національного заповідника «Хортиця» в пожежонебезпечний| період Головне управління організувало чергування пожежно-рятувального відділення на території заповідника |відокремлення|.

«З початку пожежонебезпечного періоду рятувальниками з залученням співробітників Патрульної поліції і Державної екологічної інспекції проведено 72 профілактичних рейдів, щоб нагадати громадянам про необхідність неухильного дотримання правил поведінки під час відпочинку на відкритих територіях. Учасники відвідали найпопулярніші місця відпочинку запоріжців, нагадали громадянам основні правила пожежної безпеки на відкритих територіях, поводження з вогнем, акцентували увагу на забороні спалювання сухої рослинності та на відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки в лісах» – повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС області Євген Водоп’янов.

Основними причинами виникнення пожеж в природних екосистемах залишається людський фактор, а саме необережне поводження з вогнем під час відпочинку, проведення робіт, спалювання рослинності та використання несправної техніки.

У березні поточного року держаними лісогосподарськими підприємствами були розроблені мобілізаційно – оперативні плани гасіння лісових пожеж та затверджені в районних державних адміністрацій.

У лісогосподарських підприємствах області в наявності:

  • 10 пожежних автомобілів та три автомобіля з цистернами, які пристосовані для пожежогасіння;
  • 4 пожежні модулі;
  • 5 автомобілів підвищеної прохідності;
  • 20 мотопомп;
  • 42 одиниці тракторів з плугами та дисковими боронами, що додатково можуть бути задіяні для гасіння лісових пожеж.
  • В 5 лісництвах трьох лісогосподарських підприємств діє 5 лісові пожежні станції:


Олександрівське лісництво ДП «Запорізьке ЛМГ»;
Кам’янське ДП «К-Дніпровське ЛГ»;
Водянське ДП «К-Дніпровське ЛГ»;
Іванівське лісництва ДП «К-Дніпровське ЛГ»;
Токмацьке лісництво ДП «Бердянське ЛГ»;
Пункти зосередження протипожежного обладнання укомплектовані згідно Правил пожежної безпеки в лісах України на 78%.

У двох державних підприємствах в К-Дніпровському та Запорізькому районах є телекомунікаційні установки ВПК-1200М на пожежно-спостережних вежах. Всього у нас в області є 5 пожежно-спостережних веж.

«На сьогодні в лісах Запорізького ОУЛМГ сталося 19 лісових пожеж на площі 18,6 га» – підсумував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк.

Начальниця відділу зв’язків з громадськості Управління Патрульної поліції Ірина Сергієнко розповіла, що порушення вимог пожежної безпеки в лісах (згідно із статтею 77 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”):

– тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 4590 грн і на посадових осіб – від 4590 грн до 15300 грн

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі:

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 грн. до 15300 грн і на посадових осіб – від 10710 грн. до 30600 грн.

Крім цього, відповідно до статті 245 Кримінального Кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом:

– караються штрафом від 91800 грн. до 153000 грн або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області