У лісах Черкащини розводять кабанів і оленів

09.2.2022

У черкаських лісах поменшало кабанів та оленів через хвороби та мисливців. Місцеві лісівники вирішили поповнити лісову фауну. Розводять цих звірів у лісі. Для цього на площі понад 25 гектарів облаштували величезний вольєр і обгородили його. А коли молодняк підростає у таких природних умовах, його випускають у ліс, інформує “5 канал”.

Люблять копати рильцем землю і купатися у басейні з багнюки, як і личить свиням. А обід табун лісових вепрів чує здалеку, миттю всі збігаються. Першим до корита доривається головний кнур Васька і лише потім решта дорослих.

“Б’ються, а як, хто сильніший – той і це, осьо як самі сильні стоять біля корита, а малі як то своїх дітей підпускають до корита, своїх не кусають, а як другі свині підійде, то зразу його”, – каже єгер Звенигородського держлісгоспу Петро Бучак.

Свинячий табун із 24 копитних мешкає на 4 гектарах ліщинника у Звенигородському лісгоспі. Це розплідник. Зараз саме сезон приплоду. У цьому пологовому відділенні молода мама з п’ятьма малюками. Їм лише тиждень. У піврічному віці молодняк випустять до лісу для поповнення поголів’я кабанів.

Поруч – розплідник Оленів. На 22 гектарах тут їх майже три десятки. Побачити оленів не так просто, вони дуже полохливі, йти пішки не можна, бо відчують запах чужих. Треба їхати лише ось таким УАЗом лісників. Його тварини вже знають і не злякаються. Уваги не люблять і ховаються в лісі. Зазвичай, виходять на клич єгеря. Лісівник насипає їжу у чотири годівниці. Раціон підібраний різноманітний, щоб були необхідні вітаміни. Їжа для тварин без зайвої хімії, кажуть лісівники. Усе вирощують самі, на зиму заготовляють 60 тонн зерна, 10 тонн сіна і 1,5 тисячі засушених віників із гілля з сухим листям.

https://vycherpno.ck.ua/u-lisah-cherkashhyny-rozvodyat-kabaniv-i-oleniv/

Loading