У лісах Житомирщини розпочався облік диких тварин

12 Лютого 2022, 11:20

Цьогоріч лісівники області повсюдно застосовують нові методи підрахунку звірини. Квадрокоптери, котрі лісова охорона влітку використовує для обстеження лісів на випадок пожеж, виявлення стихійних сміттєзвалищ та ін., тепер моніторять мешканців лісу. Такі пристрої, обладанані відеокамерами, дають достатньо якісне зображення, завдяки якому можна точно визначити кількість особин кожного виду та навіть його віковий і статевий склад на певній території. Про це інформує Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Окрім дронів, для обліку дичини мисливствознавці та єгері застосовують фотопастки. Установлюють їх як правило, в місцях природної та штучної концентрації тварин. Місце розташування пристроїв час від часу змінюють.

«Таким чином ми намагаємося якнайменше використовувати такий метод обліку як шумовий прогін. Адже в цей час самки фактично усіх видів мають в утробі ембріони, і зайве турбування для них є не зовсім бажаним. Фотопастки в цьому випадку є абсолютно безпечними», — розповідає мисливствознавець Баранівського лісомисливського господарства Олександр Рибак.

Зважаючи на нинішні погодно-кліматичні умови, не завжди вдається єгерям застосувати метод підрахунку за слідами на сніговому покриві. Орієнтовно за місяць користувачі мисливських угідь вже знатимуть, скільки якого виду тварин мешкає  в угіддях. Відповідно до цього — плануватимуть біотехнічні та інші заходи задля збільшення популяції лісової фауни в регіоні.

http://zhitomir.today/news/society/u_lisah_zhitomirshchini_rozpochavsya_oblik_dikih_tvarin-id47665.html

Loading