У лісівників великий кредит довіри

І лісівники, і влада бажають успіху новому керівнику Держлісагентства.

Засідання колегії Держліс­агентства 19 лютого розпочалося з представлення нового очільника лісової галузі Юрія Болоховця. Цю почесну місію здійснив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

«Я радий офіційно представити вам нового Голову Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця. На моє переконання, керівником Держлісагентства стала людина, яка відповідає викликам часу, потребам, комунікативним навичкам. Сьогодні розпочалася нова історія лісової галузі. Переконаний, що Юрій Віталійович – саме така людина, яка справиться з викликами та завданнями», – зазначив перший заступник Міністра Богдан Боруховський.

Відрекомендувавши нового керівника, заступник Міністра виголосив такі тези:

Лісова галузь повинна мати більший прибуток, зокрема, за рахунок реформування й оптимізації кількісних показників;

Враховуючи територіальний устрій, запропоновано лісівникам розглянути питання укрупнення лісових господарств по регіонах, що дасть покращення управлінської вертикалі та економічних показників;

Чекати від держави мільярдів? Ефективною роботою треба заробити їх та допомогти депресивним господарствам на Півдні й Сході;

Міндовкілля, за підтримкою Президента, розробляється програма «1 млн га лісів – до 2030 року». З яких у структурі Держлісагентства – 500 тис. га – до 2025 року.

До 1 вересня 2021 року 100 відсотків адміністративних послуг будуть переведені в «цифру». У лісовій галузі – це лісовий портал. За короткий термін треба впровадити цифровий інструмент для полегшення, прозорості, кращої аналітики лісового господарства.

Насамкінець Богдан Боруховський сказав: «Ми на будь-якому етапі готові підтримувати нового Голову Держліс­агентства. Зробіть свою частину внеску в нашу командну гру».

– У лісовій галузі багато прекрасних фахових працівників, які самовіддано працюють на благо галузі й країни. Відтак до лісівників є великий кредит довіри, – резюмував Богдан Боруховський.

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець, у свою чергу, сказав таке:

– Лісова галузь для мене дуже близька і рідна. Я отримав досвід від низової ланки і ось до керівництва. Зараз ми маємо великий кредит довіри, але разом з тим і великі очікування не тільки в Міністра, Уряду, а й в суспільства. Ми не маємо права на помилку!

Перебуваючи на посаді заступника вже більше, ніж пів року, розумію реальний стан справ у галузі і відразу можу сказати про найголовніші виклики, з якими нам потрібно буде поборотися далі:

1. Реформування лісової галузі. Цьому буде приділятися найбільше уваги, бо ситуація і стан речей постійно змінюються.

2. Глобальні виклики в світі, зокрема зміна клімату, внаслідок чого ми маємо зараз безпрецедентні пожежі.

3. Необхідно змінювати лісокультурну справу, технологічно переоснащувати її та впроваджувати інші підходи у вирощуванні лісів, бо клімат змінюється, склад порід лісів теж і нам треба на це швидко реагувати і брати досвід іноземних колег.

Та діджиталізація у всіх процесах: від лісництва до агентства.

Також важлива адаптація міжнародного досвіду і залучення міжнародних інвестицій в рамках реалізації Закону Президента щодо проведення національної інвентаризації лісів. Амбітне питання, яке ми маємо зробити за досить короткий проміжок часу.

Дякую за довіру і підтримку Міністру Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Абрамовському, Кабінету Міністрів України, Комітету з питань екологічної політики та природокористування і, зокрема, Голові комітету Бондаренку Олегу, колегам та всім Вам.

Запрошую всіх до співпраці, ми відкриті до діалогу і взаємодії! Нам є над чим працювати, але з сильною командою та ефективною стратегією можна досягти успіху. Ми на правильному шляху!

Валерій Самоплавський, Голова Ради старійшин Товариства лісівників України висловив свою точку зору на підпорядкування Держлісагентства. Він хоч і переконаний, що повинно бути окреме Міністерство лісового господарства України в складі Кабінету Міністрів, але усвідомлює, що сьогодні це неможливо. Нинішнє перебування у складі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України – «з усіх зол» це кращий варіант. Не повинно бути поділу на своїх дітей – природних парків, заповідників і пасинків – лісових підприємств. Всі мають бути рідні і відношення має бути до всіх однакове, – зауважив Валерій Самоплавський.

Олександр Матусевич, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики висловив підтримку новому Голові Державного агентства лісових ресурсів України:

– Я радий з того, що на цій посаді – людина, з якою можна говорити на «рідній» мові, людина, яку поважають у галузі, також поважають у гілці виконавчої влади, що й підтвердив заступник міністра. А я стверджую, – вас поважають у законодавчій владі. Це повне порозуміння з головою і депутатами екологічного комітету Верховної Ради України.

З біографії Голови Держлісагентства Юрія Болоховця:

Болоховець Юрій Віталійович народився 18 грудня 1982 року в с. Івангород Ічнянського району Чернігівської області.

У 2005 році закінчив Національний аграрний університет (лісогосподарський факультет) за спеціальністю «Лісове господарство».

До 2007 року працював у Державній лісовій інспекції в Київській області.

Усвідомлюючи себе людиною ближчою до виробництва, ніж до паперів, вирішив повернутися на рідну Чернігівщину.

З 2007 до 2012 рр. працював інженером і лісничим у місцевому ліс­госпі, потім – директором Прилуцького лісового господарства.

З 2012 до 2020 рр. працював директором Ніжинського лісового господарства.

Пройшов виробничу практику у Великій Британії і здобутий досвід успішно переніс в українські реалії.

У 2020 році був призначений начальником Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

15 липня 2020 р. призначено заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів України.

З 18 лютого 2021 р. – Голова Державного агентства лісових ресурсів України.

Віктор ПОДЕНКО,
фото Геннадія КУШАНОВА,
Газета “Природа і суспільство”

Loading